Kingston FURY Renegade Pro ECC Registered 16 Gt (1 x 16 Gt) DDR5 7200 MHz, CL38 -muisti (XMP/EXPO)
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| Muisti | |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) | ![]() |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) -versio | 3.0 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 35,25 g |
| Tuotteen korkeus | 34,1 mm |
| Tuotteen leveys | 7,31 mm |
| Tuotteen syvyys | 133,3 mm |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Varastointilämpötila | -55 - 100 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 95 °C |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 51,2 g |
| Pakkauksen syvyys | 14 mm |
| Pakkauksen korkeus | 171,4 mm |
| Pakkauksen leveys | 57,1 mm |
| Muut ominaisuudet | |
| Nastojen määrä | 288 |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |
| Ei sisällä | Halogeeni |
| Ominaisuudet | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| ECC | ![]() |
| Moduulikonfiguraatio | 2048M x 80 |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| CAS-viive | 38 |
| Tuotteen väri | Musta |
| Muistin kellotaajuus | 3600 MHz |
| Rivin jaksoaika | 48 ns |
| Rivin jaksoajan päivitys | 295 ns |
| Rivin aktiivinen aika | 32 ns |
| Taustavalo | ![]() |
| Muistin jännite | 1.4 V |
| Jäähdytyksen tyyppi | Passiivinen |
| RoHS-direktiivin noudattaminen | ![]() |
| SPD-profiili | ![]() |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| Muistipiirien sijoittelu | 0,5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC/palvelin |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Tuotetyyppi | RAM-muisti |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 1 x 16 GB |
| Rivin esilatausaika (TRP) | 16 |
| JEDEC-standardi | ![]() |
| Ohjelmointijännite (VPP) | 1,8 V |
| Muistidatan siirtonopeus | 7200 MT/s |
| Puskuroitu muistityyppi | Registered (buffered) |
| On-Die ECC | ![]() |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | ![]() |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) -versio | 1.1 |
| Logistiikkatiedot | |
| Tukkupakkauksen korkeus | 61 mm |
| Tukkupakkauksen leveys | 196,8 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 1,42 kg |
| Tuotepakkauksen pituus | 311,1 mm |
| Määrä per tuotepakkaus | 25 kpl |
| EAN | 0740617354959 |
| Takuu | 30 vuotta |
Kingston FURY Renegade Pro on edistynyt muistimoduuli, joka on suunniteltu erityisesti palvelimiin ja tehokkaisiin työasemiin. Rekisteröity arkkitehtuuri vähentää muistiohjaimen kuormitusta, mikä mahdollistaa useiden kampojen vakaan käytön raskaissa järjestelmissä verrattuna tavanomaisiin kuluttajamalleihin. Sisäänrakennettu laitteistotason virheenkorjaus tukee järjestelmän eheyttä tunnistamalla ja korjaamalla tietovirheitä reaaliajassa. Nämä ominaisuudet tekevät komponentista luotettavan valinnan ammattikäyttöön, kuten vaativaan simulointiin, ohjelmistokehitykseen ja suurten tietomassojen analysointiin.
Komponentti tarjoaa erittäin suuren tiedonsiirtokapasiteetin, joka vastaa modernien moniydinsuorittimien asettamiin tiukkoihin vaatimuksiin. Suorituskykyasetusten käyttöönottoa helpottavat tehtaalla ohjelmoidut ylikellotusprofiilit, joiden avulla optimoidut nopeudet saavutetaan nopeasti suoraan tuettujen emolevyjen BIOS-asetuksista. Energiankulutus on optimoitu uuden sukupolven muististandardien mukaisesti, mikä auttaa hillitsemään laitteiston kokonaisvirrankulutusta ympärivuorokautisessa käytössä. Moduulin passiivinen jäähdytys ja standardoitu fyysinen rakenne varmistavat helpon asennuksen sekä luotettavan ja pitkän käyttöiän.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Muistityyppi: DDR5
- Kapasiteetti: 16 Gt (1 x 16 Gt)
- Tiedonsiirtonopeus: 7 200 MT/s
- CAS-viive: CL38
- Jännite: 1,4 V
- Muotokerroin: 288-nastainen DIMM
- Puskurointityyppi: Rekisteröity (RDIMM)
- Virheenkorjaus: Kyllä, ECC-tuki
- Intel XMP -tuki: Kyllä, versio 3.0
- AMD EXPO -tuki: Kyllä, versio 1.1
- Jäähdytys: Passiivinen
- Väri: Musta
- Mitat (P x K x S): 133,35 x 34,12 x 7,31 mm
- Paino: 35,25 g
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 06.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 06.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 06.06.
- leaflet (English)


