logo Multitronic Oy
Korsholmsesplanaden 38
65100 Vasa
Web: www.multitronic.fi
Telefon: 06 - 319 77 00
E-post: info@multitronic.fi

Arista - QSFP+ lähetinvastaanotin-moduuli - 40 Gigabit Ethernet - 40GBase-LRL4 - LC

JH636A
5239,90 € Visa Moms 0% Visa Moms 24%
Webblager: Obekräftad Uppskattad leveranstid: Obekräftad
Produktspecifikation
Beskrivning
Tillgänglig / Leverans
Prisutveckling
Nätverk
Kabelteknik40GBASE-LR4
StandardanslutningQSFP+
Maximal dataöverföringshastighet40000 Mbit/s
Fiberoptiska kontaktenLC
SFP transceiver typLR4
Certifikat
CertifieringMSA
Förpackningens innehåll
Antal produkter som medföljer1 styck
Prestanda
Typ av kabelFiberoptik
Stöd för hot-plugcheckmark
SMF (Single-mode fiber) stödscheckmark
EAN0190017128610
Garanti1 år
Source: Icecat.biz

Would you like to use high-performance QSFP+ transceivers for both Ethernet and storage connections? The HPE 40GbE/4x10GbE/4x8Gb FC QSFP+ Transceiver delivers a full-duplex optical module with four independent transmit and receive channels supporting multiple data rate configurations including 40 GbE, 4x8 Gb and 4x10 GbE for high-density applications and improving performance.