Информация об изменение цен для данного товара отсутствует.
Товар не доступен
Данный товар более не продается или в настоящий момент не может быть приобретен.
Данный товар более не продается или в настоящий момент не может быть приобретен.
Характеристики
Описание
Наличие в магазинах
Доставка
Динамика цен
| Система линз | |
| Угол обзора по горизонтали | 6,5° |
| Угол обзора по вертикали | 4,33° |
| Фокусное расстояние | 55 - 200 mm |
| Стабилизатор изображения | ![]() |
| Структура линзы (элементы/группы) | 17/11 |
| Наименьшее фокусное расстояние | 1 m |
| Минимальное число установки диафрагмы | 4,5 |
| Число лопастей диафрагмы | 7 |
| Максимальное число установки диафрагмы | 32 |
| Тип объектива | Стандартный зум-объектив |
| Минимальное фокусное расстояние (эквив. пленки 35 мм) | 88 mm |
| Максимальное фокусное расстояние (эквив. пленки 35 мм ) | 320 mm |
| Комплектующие для | SLR |
| Интерфейс крепления объектива | Canon EF-M |
| Формат датчика изображения | APS-C |
| Диагональный угол обзора (мин) | 7,86° |
| Диагональный угол обзора (макс) | 27,86° |
| Вес и размеры | |
| Вес | 260 g |
| Размер фильтра | 5,2 cm |
| Длина | 8,65 cm |
| Диаметр | 6,09 cm |
| Дизайн | |
| Цвет товара | Черный |
| Характеристики | |
| Совместимость | Canon |
| Рукоятка привода автофокуса | STM |
| Максимальное увеличение | 0,21x |
| EAN | 4549292009873 |
| Гарантия | 1 год |
| Source: Icecat.biz | |
Pienikokoinen zoom-objektiivi vie sinut lähemmäs toimintaa
EOS-M-kameroille suunniteltu EF-M 55–200 mm f/4,5–6,3 IS STM vie sinut lähemmäs toimintaa. Kaukana olevat kohteet lähemmäs tuova objektiivi on täydellinen työpari Canon EF-M 18–55 mm f/3,5–5,6 IS STM -objektiiville. Se sopii erinomaisesti luonto-, urheilu- ja matkakuvaukseen.
Optinen kuvanvakain
EF-M 55–200 mm f/4,5–6,3 IS STM -objektiivin kuvanvakain auttaa pitämään otoksesi tarkkoina, vaikka kamera hiukan tärähtelisikin kuvatessasi. Valotusajan voi määrittää jopa 3,5 askelta normaalia pidemmäksi kuvattaessa käsivaralta hämärässä.
STM-tarkennus
Askelmoottoritekniikka (STM) tarkentaa valokuvatessa nopeasti ja tarkasti sekä videokuvauksessa tasaisesti ja lähes äänettömästi. Koska STM-tarkennus toimii tasaisesti ja äänettömästi, videoihin ei tallennu häiritseviä tarkennusääniä eikä äkillisiä tarkennuksen muutoksia.
Laadukkaita valokuvia, joista voit olla ylpeä
Hienostuneet optiset materiaalit tuottavat kuviisi tarkkoja yksityiskohtia, dynaamista kontrastia ja säkenöiviä värejä. Korosta kuvauskohdettasi nostamalla se esiin pehmennettyä, epätarkkaa taustaa vasten.
Ota upeita kuvia helposti
Käsitoimisen tarkennusrenkaan avulla säädät tarkennusta nopeasti ja helposti milloin tahansa. 1 metrin lyhimmällä tarkennusetäisyydellä otat vaikuttavia muotokuvia ja yksityiskohtaisia lähikuvia.
EOS-M-kameroille suunniteltu EF-M 55–200 mm f/4,5–6,3 IS STM vie sinut lähemmäs toimintaa. Kaukana olevat kohteet lähemmäs tuova objektiivi on täydellinen työpari Canon EF-M 18–55 mm f/3,5–5,6 IS STM -objektiiville. Se sopii erinomaisesti luonto-, urheilu- ja matkakuvaukseen.
Optinen kuvanvakain
EF-M 55–200 mm f/4,5–6,3 IS STM -objektiivin kuvanvakain auttaa pitämään otoksesi tarkkoina, vaikka kamera hiukan tärähtelisikin kuvatessasi. Valotusajan voi määrittää jopa 3,5 askelta normaalia pidemmäksi kuvattaessa käsivaralta hämärässä.
STM-tarkennus
Askelmoottoritekniikka (STM) tarkentaa valokuvatessa nopeasti ja tarkasti sekä videokuvauksessa tasaisesti ja lähes äänettömästi. Koska STM-tarkennus toimii tasaisesti ja äänettömästi, videoihin ei tallennu häiritseviä tarkennusääniä eikä äkillisiä tarkennuksen muutoksia.
Laadukkaita valokuvia, joista voit olla ylpeä
Hienostuneet optiset materiaalit tuottavat kuviisi tarkkoja yksityiskohtia, dynaamista kontrastia ja säkenöiviä värejä. Korosta kuvauskohdettasi nostamalla se esiin pehmennettyä, epätarkkaa taustaa vasten.
Ota upeita kuvia helposti
Käsitoimisen tarkennusrenkaan avulla säädät tarkennusta nopeasti ja helposti milloin tahansa. 1 metrin lyhimmällä tarkennusetäisyydellä otat vaikuttavia muotokuvia ja yksityiskohtaisia lähikuvia.
Multitronic Vaasa: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: Закрыт
Multitronic Pietarsaari: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: Закрыт
Multitronic Jyväskylä: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: Закрыт
Multitronic Lappeenranta: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: Закрыт
Multitronic Mariehamn: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: Закрыт
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.

