BLACK+DECKER BDCDC18KB-QW - cordless drill + 2 batteries + Kitbox
Производитель: BLACKANDDECKER
ID: BDCDC18KB-QW
Срок доставки: 20.05 - 21.05
1шт доступно у поставщика
Выберите магазин
Закажите и получите через 5-7 рабочих дня Открыт сегодня: Закрыт (Вознесение) О магазине
Энергопитание
Технология батареиЛитий-ионная (Li-Ion)
Источник питанияАккумулятор
Напряжение батареи18 V
Емкость батареи1,5 Ah
Содержимое упаковки
Футляр для транспортировкиcheckmark
Количество батареек в кмплекте2 шт
Прочие свойства
Вибрационная эмиссия1,3 m/s²
Характеристики
Диаметр сверления металла (макс)1 cm
Диаметр сверления дерева (макс)2,5 cm
Настройки крутящего момента11
Число передач1
Обороты холостого хода (1 передача)650 RPM
Максимальный крутящий момент (мягкая среда)10,3 Nm
Максимальный крутящий момент (жесткая среда)30 Nm
Уровень звуковой мощности76,2 dB
Обороты холостого хода (мин.)650 RPM
Уровень звукового давления65,2 dB
Свойства
Цвет товараЧерный, Оранжевый
Дизайн продуктаДрель с рукояткой пистолетного типа
Ударное сверлениеcross
Тип зажимного патронаБез ключа
Логистические данные
EAN5035048645611
Source: Icecat.biz
18V Lithium-ion Drill Driver + 400mA charger + 2 batteries + Kitbox
A high performing cordless drill driver is an essential part of any DIY toolbox. A BLACK+DECKER 18V lithium-ion drill driver provides the speed, torque and battery runtime you need to take on any drilling task in a variety of materials, including timber, metal and plastics. The 10 position clutch provides the performance you need for controlled drilling and driving, whilst the compact and lightweight design gives you comfort when working at heights and access to the tightest spaces. This drill is supplied with two 1.5Ah 18V lithium-ion batteries in a handy storage kit box. Part of the BLACK+DECKER 18V Lithium-ion family. One battery system, endless possibilities.
Features + Benefits
- The power and speed to drill into wood, metal and for all screwdriving tasks
- 10 position clutch provides precise control for drilling into wood, metal, plastic and all screwdriving tasks.