Товар не доступен
Данный товар более не продается или в настоящий момент не может быть приобретен.
Данный товар более не продается или в настоящий момент не может быть приобретен.
Характеристики
Описание
Наличие в магазинах
Доставка
Динамика цен
| Содержимое упаковки | |
| Количество сверл | 2 pc(s) |
| Свойства | |
| Длина | 57 mm |
| Назначение | Дрель |
| Рабочая длина | 3 cm |
| Подходит для материалов | Металл |
| Диаметр сверла | 2,5 mm |
| Диаметр хвостовика | 2,5 mm |
| Форма хвостовика | Цилиндрический хвостовик |
| Стандарт DIN | 338 |
| Угол при вершине | 135° |
| Материал сверла | Шлифованная быстрорежущая сталь (HSS-G) |
| тип сверла | Спиральное сверло |
| EAN | 3165140521444 |
| Source: Icecat.biz | |
- Suitable for alloyed and non-alloyed steel up to a tensile strength of 900 N/mm², cast steel, cast iron, sintered iron, malleable cast iron, non-ferrous metals, hard plastics
- Precision-ground HSS-G drill bit enables up to 40% faster drilling rate and up to 50% lower feed pressure than standard-ground HSS drill bits with a chisel edge
- Self-centring split point drill tip means there is no need to pre-punch or pilot drill up to 10 mm diameter
- The HSS-G drill bits are available in two qualities. The Topline drill bits are for the highest requirements and the standard drill bits are for professional use
- Precision-ground HSS-G drill bit enables up to 40% faster drilling rate and up to 50% lower feed pressure than standard-ground HSS drill bits with a chisel edge
- Self-centring split point drill tip means there is no need to pre-punch or pilot drill up to 10 mm diameter
- The HSS-G drill bits are available in two qualities. The Topline drill bits are for the highest requirements and the standard drill bits are for professional use
Multitronic Vaasa: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 шт
Срок доставки: Нет информации о доставке
Срок доставки: Нет информации о доставке
Сегодня: 10:00 - 17:00
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
