Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Förpackningens innehåll | |
| Antal borrstål | 2 styck |
| Egenskaper | |
| Produktlängd | 57 mm |
| Korrekt användning | Borr |
| Arbetslängd | 3 cm |
| Lämpliga material | Metall |
| Borrdiameter | 2,5 mm |
| Skaftdiameter | 2,5 mm |
| Skaftform | Cylindriskt skaft |
| DIN-standard | 338 |
| Spetsvinkel | 135° |
| Borrmaterial | Slipad High Speed Steel (HSS-G) |
| Typ av borrstål | Spiralborrkona |
| EAN | 3165140521444 |
| Source: Icecat.biz | |
- Suitable for alloyed and non-alloyed steel up to a tensile strength of 900 N/mm², cast steel, cast iron, sintered iron, malleable cast iron, non-ferrous metals, hard plastics
- Precision-ground HSS-G drill bit enables up to 40% faster drilling rate and up to 50% lower feed pressure than standard-ground HSS drill bits with a chisel edge
- Self-centring split point drill tip means there is no need to pre-punch or pilot drill up to 10 mm diameter
- The HSS-G drill bits are available in two qualities. The Topline drill bits are for the highest requirements and the standard drill bits are for professional use
- Precision-ground HSS-G drill bit enables up to 40% faster drilling rate and up to 50% lower feed pressure than standard-ground HSS drill bits with a chisel edge
- Self-centring split point drill tip means there is no need to pre-punch or pilot drill up to 10 mm diameter
- The HSS-G drill bits are available in two qualities. The Topline drill bits are for the highest requirements and the standard drill bits are for professional use
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.
