Производитель: STARTECH
ID: ST12MHDLAN2R
Multitronic Mariehamn
Коротко о товаре
Найдите похожие товары выбрав одну или несколько ключевых особенностей товара.
Manuals
Технические характеристики
Поддержка аудиоcheckmark
RoHS
Порты и интерфейсы
Технология подключенияПроводная
Вход аудио3,5 mm
Выход аудио3,5 mm
Количество портов RJ-112
Количество HDMI выходов1
ИК вход пульта ДУ1
ИК-выход пульта ДУ1
Количество входов RJ-451
Вес и размеры
Вес80 g
Высота31 mm
Ширина118 mm
Глубина131 mm
Энергопитание
Потребляемая мощность (в обычном режиме)10 W
Ток на входе0,6 A
Ток на выходе1.5 A
Рабочее напряжение12 V
Входящее напряжение сети100 - 240 V
Тип разъемаТип M
Внешние условия
Диапазон относительной влажности при эксплуатации0 - 80%
Диапазон температуры хранения-10 - 60 °C
Диапазон рабочих температур0 - 40 °C
Данные об упаковке
Масса брутто175 g
Глубина упаковки295 mm
Высота упаковки64 mm
Ширина упаковки208 mm
Содержимое упаковки
Поставляемые кабелиLAN (RJ-45), Телефон (RJ-11)
Типы встроенных разъемов электропитанияANZ, EU, JP, NA, UK
Свойства
ТипAV receiver
СертификацияCE, FCC, TAA
МатериалАлюминий
Светодиодные индикаторыСсылка, Напряжение, Статус
Максимальное разрешение1920 x 1080 пикселей
Цвет товараЧерный
Выходные звуковые каналы7.1 канала
Поддерживаемые типы кабеляCat5e, Cat6
Максимальное расстояние передачи100 m
Логистические данные
Высота коробки275 mm
Ширина коробки323 mm
Длина мастер-картона410 mm
Количество в мастер-картоне6 шт
EAN0065030878463
Гарантия2 лет
Source: Icecat.biz
HDMI® Video över Cat5 eller Cat6 |Skala till flera skärmar |MobilkontrollappDenna HDMI över IP-mottagare fungerar med HDMI över IP-förlängar-paket (ST12MHDLAN2K, säljs separat) och en Ethernet-kontakt (säljs separat, för att ta emot HDMI-videoöverföring via ditt lokala nätverk (LAN) på avlägsna platser, med Cat5- eller Cat6-kablar. Du kan använda extra mottagare för att sända HDMI-signalen till flera platser och kombinera dina fjärrskärmar för att skapa en videovägg. Mycket anpassningsbar I en installation av typ point-to-multipoint (en källa till flera skärmar) eller multipoint-to-multipoint (flera källor till flera skärmar) kan du skicka video till över 100 extra skärmar. Varje skärm behöver en mottagare. Fjärr-kontroll av serieenheter stöds via RS-232-förlängning. Upplösning på upp till 1080p, med ljud Med stöd för videoupplösning på upp till 1080p (1920 x 1080 at 60Hz) stöder sändaren även digitalt och analogt ljud till en mottagare och analogt ljud från mottagaren till sändaren. Mobilstyrning med medföljande app Paketet innehåller en lättanvänd online-app för hantering av din IP- videodistribution. Mjukvaran finns på iOS för din iPhone eller iPad, Android för din smarttelefon eller surfplatta och Google Chrome-webbläsare för stationär dator. Problemfri installation Mottagaren för HDMI över IP levereras med fästanordning för hyllmontering. Den använder Cat5e- eller Cat6-kablar och fungerar med befintlig nätverks-infrastruktur, vilket elimnierar utgiften för särskilda kablar. ST12MHDLAN2R täcks av StarTech.coms 2-årsgaranti och livstidsgaranti på teknisk support.The StarTech.com Advantage