Valmistaja: STARTECH
ID: ST12MHDLAN2R
Näytä ALV 0%
Näytä ALV 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Maarianhamina
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
Manuals
| Tekniset tiedot | |
| Audio tuki |  |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| Liitettävyys | |
| Yhteysteknologia | Langallinen |
| Äänen sisääntulo | 3,5 mm |
| Äänen ulostulo | 3,5 mm |
| RJ-11-porttien määrä | 2 |
| HDMI-lähtöjen lukumäärä | 1 |
| Kaukosäädin (IR) sisään | 1 |
| Kaukosäädin (IR) ulos | 1 |
| RJ-45-portit sisään | 1 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 80 g |
| Tuotteen korkeus | 31 mm |
| Tuotteen leveys | 118 mm |
| Tuotteen syvyys | 131 mm |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 10 W |
| Ulkoinen virtalähde |  |
| Syöttöjännite | 0,6 A |
| Lähtövirta | 1.5 A |
| Käyttöjännite | 12 V |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Pistoketyyppi | Tyyppi M |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 0 - 80% |
| Varastointilämpötila | -10 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 175 g |
| Pakkauksen syvyys | 295 mm |
| Pakkauksen korkeus | 64 mm |
| Pakkauksen leveys | 208 mm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | LAN (RJ-45), Puhelin (RJ-11) |
| Käyttöopas |  |
| Asennussarja |  |
| IR-lähettäjä sisältyy |  |
| Mukana olevat pistoketyypit | ANZ, EU, JP, NA, UK |
| IR-vastaanotin sisältyy |  |
| Ominaisuudet | |
| Malli | AV receiver |
| Sertifiointi | CE, FCC, TAA |
| Telineasennus |  |
| Materiaali | Alumiini |
| LED-merkkivalot | Linkki, Teho, Tila |
| Enimmäiserottelutarkkuus | 1920 x 1080 pikseliä |
| Tuotteen väri | Musta |
| Äänilähdön kanavat | 7.1 kanavaa |
| Kumijalat |  |
| Tuetut kaapelityypit | Cat5e, Cat6 |
| Suurin siirtoetäisyys | 100 m |
| Daisy chain |  |
| Logistiikkatiedot | |
| Tukkupakkauksen korkeus | 275 mm |
| Tukkupakkauksen leveys | 323 mm |
| Tuotepakkauksen pituus | 410 mm |
| Määrä per tuotepakkaus | 6 kpl |
| EAN | 0065030878463 |
| Takuu | 2 vuotta |
| Source: Icecat.biz | |
HDMI® Video över Cat5 eller Cat6 |Skala till flera skärmar |MobilkontrollappDenna HDMI över IP-mottagare fungerar med HDMI över IP-förlängar-paket (ST12MHDLAN2K, säljs separat) och en Ethernet-kontakt (säljs separat, för att ta emot HDMI-videoöverföring via ditt lokala nätverk (LAN) på avlägsna platser, med Cat5- eller Cat6-kablar. Du kan använda extra mottagare för att sända HDMI-signalen till flera platser och kombinera dina fjärrskärmar för att skapa en videovägg. Mycket anpassningsbar I en installation av typ point-to-multipoint (en källa till flera skärmar) eller multipoint-to-multipoint (flera källor till flera skärmar) kan du skicka video till över 100 extra skärmar. Varje skärm behöver en mottagare. Fjärr-kontroll av serieenheter stöds via RS-232-förlängning. Upplösning på upp till 1080p, med ljud Med stöd för videoupplösning på upp till 1080p (1920 x 1080 at 60Hz) stöder sändaren även digitalt och analogt ljud till en mottagare och analogt ljud från mottagaren till sändaren. Mobilstyrning med medföljande app Paketet innehåller en lättanvänd online-app för hantering av din IP- videodistribution. Mjukvaran finns på iOS för din iPhone eller iPad, Android för din smarttelefon eller surfplatta och Google Chrome-webbläsare för stationär dator. Problemfri installation Mottagaren för HDMI över IP levereras med fästanordning för hyllmontering. Den använder Cat5e- eller Cat6-kablar och fungerar med befintlig nätverks-infrastruktur, vilket elimnierar utgiften för särskilda kablar. ST12MHDLAN2R täcks av StarTech.coms 2-årsgaranti och livstidsgaranti på teknisk support.The StarTech.com Advantage