Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Tillbehör 0
Prisutveckling
| Tekniska data | |
| Originalmodellens namn | Cat S40 |
| Processor | |
| Processor | MSM8909 |
| Processorfamilj | Snapdragon |
| Processorkärnor | 4 |
| Processorfrekvens | 1,1 GHz |
| Skärm | |
| Skärm diagonal | 11,9 cm (4.7") |
| Upplösning | 540 x 960 pixlar |
| Touch-teknik | Flerpunktsberöring |
| Pekskärmstyp | Kapacitiv |
| Paneltyp | IPS |
| Anslutningar | |
| USB-anslutning | Micro-USB |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| USB-version | 2.0 |
| USB-port | ![]() |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 185 g |
| Vikt inkl. förpackning | 430 g |
| Höjd | 70 mm |
| Bredd | 74,1 mm |
| Djup | 12,5 mm |
| Låddjup | 80 mm |
| Förpackningens bredd | 155 mm |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | -25 - 55 ° C |
| Varaktighet | |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP68 |
| Nätverk | |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-version | 4,1 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| 2G-band (primary SIM-kort) | 850,900,1800,1900 MHz |
| Stöd för dubbla SIM-kort | ![]() |
| 3G-band som stöds | 850,900,2100 MHz |
| Internetdelning (modem-läge) | ![]() |
| SIM-korttyp | Nano-SIM |
| 4G-standarder | LTE |
| 3G-standarder | HSPA, HSPA+, UMTS, WCDMA |
| 2G-standarder | Edge, GPRS, GSM |
| Mobilt nätverksgeneration | 4G |
| Lagringsmedia | |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| USB-masslagring | ![]() |
| RAM-kapacitet | 1 GB |
| Intern lagringskapacitet | 16 GB |
| Messaging | |
| SMS | ![]() |
| MMS (Multimedia Messaging Service) | ![]() |
| Chatt | ![]() |
| Snabbmeddelanden (IM) | ![]() |
| E-post | ![]() |
| Navigation | |
| Elektronisk kompass | ![]() |
| GPS | ![]() |
| Assisterad GPS (A-GPS) | ![]() |
| Wi-Fi-positionering | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| Programvara | |
| Plattform | Android |
| Installerat operativsystem | Android |
| Googles program stödjer | Google Maps, Google Play, YouTube |
| Appdistributionsplattform | Google Play |
| Kamera | |
| Zoomkapacitet | ![]() |
| Bildupplösning vid videoinspelning (max) | 1920 x 1080 pixlar |
| Automatisk fokus | ![]() |
| Upplösning vid filmning | 1920x1080@60fps |
| Maximal bildfrekvens | 60 fps |
| Geotaggning | ![]() |
| Upplösning (numerisk), bakre kamera | 8 MP |
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 2 MP |
| Typ av bakre kamera | Enkel kamera |
| Typ av främre kamera | Enkel kamera |
| Bakre kamera, blixt | ![]() |
| Förpackningens innehåll | |
| Snabbstartsguide | ![]() |
| Call management | |
| Klarar konferenssamtal | ![]() |
| Namn och uppringnings-ID | ![]() |
| Samtal väntar | ![]() |
| Snabbuppringning | ![]() |
| Samtalstimer | ![]() |
| Pausat samtal | ![]() |
| Vidarekoppling | ![]() |
| Batteri | |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3000 mAh |
| Övriga egenskaper | |
| Pekskärm | ![]() |
| Design | |
| Formfaktor | Bär |
| Produktens färg | Svart |
| Sensorer | |
| Orienteringssensorn | ![]() |
| Närhetssensor | ![]() |
| Ljussensor | ![]() |
| Accelerometer | ![]() |
| Prestanda | |
| Personlig anpassning | Ikoner, Meny, Genvägar |
| Högtalartelefon | ![]() |
| Mikrofondämpning | ![]() |
| Vibrationsalarm | ![]() |
| Höjd understa hyllan | Väckarklocka, kalkylator, Kalender, Evenemang påminnelse, Anteckningar, Att göra-lista |
| Stöd för kontaktgrupper | ![]() |
| Flygläge | ![]() |
| Teman | Bakgrunder |
| Multimedia | |
| Röstigenkänning | AMR-NB, AMR-WB |
| Ljudformat som stöds | AAC, AAC+, AMR-NB, AMR-WB, eAAC+, FLAC, MIDI, MP3, OGG, WAV |
| Komprimeringsformat | H.263, H.264, VP8 |
| Videoformat som stöds | H.263, H.264, H.265, MPEG4, VP8, VP9 |
| Prenumeration | |
| Prenumerationstyp | Inget abonnemang |
| EAN | 5060280968877 |
| Garanti | 1 år |
DROP PROOF UP TO 1.8 METRES
Resistant to dust, high temperatures and multiple 6ft drops onto concrete, you can trust the S40 to stand up to the harshest environments.
ENJOY THE SUN
Specially built for the outdoors, the S40 boasts an ultra-bright screen and enhanced audio quality for an uncompromised experience.
SUPER CHARGED
Our largest capacity battery yet gives you up to 18hrs talk-time and an impressive 39 day stand-by time, perfect for working long hours on site.
FAST AND FURIOUS
Featuring 4G ultra-fast data, NFC, GPS, a 4.7”qHD screen and a dedicated, industry relevant app store, the S40 sets the bar for rugged smartphones.
Resistant to dust, high temperatures and multiple 6ft drops onto concrete, you can trust the S40 to stand up to the harshest environments.
ENJOY THE SUN
Specially built for the outdoors, the S40 boasts an ultra-bright screen and enhanced audio quality for an uncompromised experience.
SUPER CHARGED
Our largest capacity battery yet gives you up to 18hrs talk-time and an impressive 39 day stand-by time, perfect for working long hours on site.
FAST AND FURIOUS
Featuring 4G ultra-fast data, NFC, GPS, a 4.7”qHD screen and a dedicated, industry relevant app store, the S40 sets the bar for rugged smartphones.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.

