Ingen prisutvecklingsinformation för denna produkt.
111190€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25,5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker 1
Leverans
Prisutveckling
Manuals
| Tekniska data | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Anslutningar | |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ![]() |
| Täckning, trådlös router | 100 m |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Standardgränssnitt | RS-232, USB, KBW-kabel |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | ![]() |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 411 g |
| Höjd | 185 mm |
| Bredd | 142 mm |
| Djup | 76 mm |
| Skanning | |
| Modell | Handhållen steckkodsläsare |
| Skanningstyp | 1D/2D |
| Bildsensortyp | laser |
| Upplösning optisk sensor | 1280 pixlar |
| Våglängd | 655 nm |
| Yaw läsvinkel | -45 - 45° |
| Pitch läsvinkel | -65 - 65° |
| Luta läsvinkel | -65 - 65° |
| 1D -streckkoder (linjära) som stöds | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128), MSI, Plessey, U.P.C. |
| 2D-streckkoder (matriser och staplade) som stöds | Aztec Code, Sammansatta koder, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Strömtillförsel | |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3100 mAh |
| Antalet läser per laddning | 100000 |
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Temperatur vid drift | -20 - 50 ° C |
| Prestanda | |
| LED-indikatorer | ![]() |
| Produktens färg | Svart, Grön |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP67 |
| Skyddsfunktioner | Dammresistent, Stöttålig, Vattentålig |
| Programmeringsfunktion | ![]() |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |
| EAN | 5711783195306 |
| Garanti | 3 år |
| Source: Icecat.biz | |
UNSTOPPABLE PERFORMANCE FOR SUPERIOR CAPTURE OF 1D/2D BARCODES, PHOTOS, DOCUMENTS AND MORE
As a member of the Zebra Ultra-Rugged 3600 Series of scanners, the practically indestructible 1D/2D DS3608-HP corded and DS3678-HP cordless scanners are ready for the world’s toughest environments — the warehouse and manufacturing floor.
In addition to capturing virtually any 1D or 2D barcode as far as 7 ft./2.1 m away, these scanners give you the flexibility to capture a wide range of business information to streamline many everyday business processes, including OCR, documents and photos.
No matter what types of data your workers need to capture, you get all the features you need for truly unstoppable performance, redefining scanner reliability and management simplicity. The result? The dependable, fast and accurate scanning you need to take the quality of your products and your customer service to the next level.
SUPERIOR PERFORMANCE
Your workers can capture information as fast as they can pull the trigger — from virtually any electronic or printed barcode in any condition to photos that can provide undisputable proof of condition for incoming shipments, plus images of highly legible documents for electronic recordkeeping. Even if barcodes are damaged, dirty or poorly printed, no problem — this intelligent scanner can handle it all.
ULTRA-RUGGED DESIGN
The warehouse and manufacturing plant floor is as tough as its gets. That’s why we created a new product category — the ultra-rugged scanner. The corded and cordless models are the only scanners in this class that are dust-tight, sprayproof and waterproofed to IP67, with an IP65-sealed cradle for a complete rugged cordless solution.
UNRIVALED MANAGEABILITY
With our complimentary industry-best tools, managing these scanners couldn’t be easier. You can remotely configure and upgrade your scanners, format data properly for instant transmission into your business applications, monitor battery statistics for your cordless models and more.
As a member of the Zebra Ultra-Rugged 3600 Series of scanners, the practically indestructible 1D/2D DS3608-HP corded and DS3678-HP cordless scanners are ready for the world’s toughest environments — the warehouse and manufacturing floor.
In addition to capturing virtually any 1D or 2D barcode as far as 7 ft./2.1 m away, these scanners give you the flexibility to capture a wide range of business information to streamline many everyday business processes, including OCR, documents and photos.
No matter what types of data your workers need to capture, you get all the features you need for truly unstoppable performance, redefining scanner reliability and management simplicity. The result? The dependable, fast and accurate scanning you need to take the quality of your products and your customer service to the next level.
SUPERIOR PERFORMANCE
Your workers can capture information as fast as they can pull the trigger — from virtually any electronic or printed barcode in any condition to photos that can provide undisputable proof of condition for incoming shipments, plus images of highly legible documents for electronic recordkeeping. Even if barcodes are damaged, dirty or poorly printed, no problem — this intelligent scanner can handle it all.
ULTRA-RUGGED DESIGN
The warehouse and manufacturing plant floor is as tough as its gets. That’s why we created a new product category — the ultra-rugged scanner. The corded and cordless models are the only scanners in this class that are dust-tight, sprayproof and waterproofed to IP67, with an IP65-sealed cradle for a complete rugged cordless solution.
UNRIVALED MANAGEABILITY
With our complimentary industry-best tools, managing these scanners couldn’t be easier. You can remotely configure and upgrade your scanners, format data properly for instant transmission into your business applications, monitor battery statistics for your cordless models and more.
Multitronic Vasa: 1 st
Beräknad leverans: 27.05
Beräknad leverans: 27.05
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Beräknad leverans: 27.05 - 30.05
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Posti: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 27.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 27.05 - 31.05
Posti: Postpaket
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Matkahuolto: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
Matkahuolto: Företagspaket
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Matkahuolto: Hempaket
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
- leaflet (English)
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.

