Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 6,76 kg |
| Höjd | 282 mm |
| Bredd | 280 mm |
| Djup | 271 mm |
| Strömtillförsel | |
| Effekt | 1000 W |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Förpackningens innehåll | |
| Degkrokar | ![]() |
| Visp | ![]() |
| Skål ingår | ![]() |
| Skålar ingår | Mixning |
| Material | |
| Skålmaterial | Rostfritt stål |
| Mixerbägare | PE |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Grå, Rostfritt stål, Vit |
| Sladdförvaring | ![]() |
| Antal hastigheter | 7 |
| Kontrolltyp | Rotations- |
| Skålkapacitet | 3,9 l |
| Varierbar hastighet | ![]() |
| Mixerskålkapacitet | 1,25 l |
| Sladdlängd | 1,1 m |
| Planetär rotation | ![]() |
| EAN | 4242002879642 |
| Source: Icecat.biz | |
Den kraftfulla köksmaskinen i Mineralgrå/silver för mångsidig matlagning och bakning
Klarar större och tyngre degar.
Har du höga krav på bakning. Tack vare den starka motorn blir bakning och matlagning enklare. Den ser till att det går lätt att knåda tyngre och stora degar eller kaksmet.
Utformad för bästa knådning.
Kapacitet är inte samma sak som bunkens storlek. För bästa resultat ska bunkens utformning och degkrokens form vara anpassade för varandra. Den rostfria bunken på 3.9l är
Konditorset för bakning ingår.
Låt dig inte begränsas för att du saknar rätt verktyg. Konditorsetet med ballongvisp, grovvisp och degkrok för all typ av bakning. Med de här verktygen kan du vispa maränger, blanda smet till sockerkaka eller knåda en jäsdeg. Alla går dessutom att diska i maskin.
Knådning som för hand: 3D PlanetaryMixing
Sträck, lyft, vik och repetera - för den bästa degen behöver alla ingredienserna blandas och knådas ordentligt. Du kan lämna den tunga knådningen till din köksmaskin. 3D PlanetaryMixing efterliknar knådningen för hand. Njut av ett perfekt resultat utan det tunga knådningen.
Tillbehören kan förvaras i bunken.
Sluta leta efter tillbehören. I tillbehörsväskan förvaras smidigt konditorsetet tillsammans med skivorna för grönsaksskäraren. Väskan passar perfekt i köksmaskinens bunke så tillbehören alltid finns nära till hands.
Enkel påfyllning tack vare automatiskt parkeringsläge
Låt inte onödigt spill förstöra humöret vid bakning. Det automatiska parkeringsläget för degkrok och visp skapar utrymmer för påfyllning. Verktygen stannar alltid baktill i bunken så det blir mer utrymme för enkel påfyllning framtill.
Klarar större och tyngre degar.
Har du höga krav på bakning. Tack vare den starka motorn blir bakning och matlagning enklare. Den ser till att det går lätt att knåda tyngre och stora degar eller kaksmet.
Utformad för bästa knådning.
Kapacitet är inte samma sak som bunkens storlek. För bästa resultat ska bunkens utformning och degkrokens form vara anpassade för varandra. Den rostfria bunken på 3.9l är
Konditorset för bakning ingår.
Låt dig inte begränsas för att du saknar rätt verktyg. Konditorsetet med ballongvisp, grovvisp och degkrok för all typ av bakning. Med de här verktygen kan du vispa maränger, blanda smet till sockerkaka eller knåda en jäsdeg. Alla går dessutom att diska i maskin.
Knådning som för hand: 3D PlanetaryMixing
Sträck, lyft, vik och repetera - för den bästa degen behöver alla ingredienserna blandas och knådas ordentligt. Du kan lämna den tunga knådningen till din köksmaskin. 3D PlanetaryMixing efterliknar knådningen för hand. Njut av ett perfekt resultat utan det tunga knådningen.
Tillbehören kan förvaras i bunken.
Sluta leta efter tillbehören. I tillbehörsväskan förvaras smidigt konditorsetet tillsammans med skivorna för grönsaksskäraren. Väskan passar perfekt i köksmaskinens bunke så tillbehören alltid finns nära till hands.
Enkel påfyllning tack vare automatiskt parkeringsläge
Låt inte onödigt spill förstöra humöret vid bakning. Det automatiska parkeringsläget för degkrok och visp skapar utrymmer för påfyllning. Verktygen stannar alltid baktill i bunken så det blir mer utrymme för enkel påfyllning framtill.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 11:00 - 15:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt (påsk)
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.

