Ingen prisutvecklingsinformation för denna produkt.
Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
Manuals
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 106 g |
| Höjd | 45 mm |
| Bredd | 88 mm |
| Djup | 120 mm |
| Strömtillförsel | |
| Strömkälla | Kabel |
| Laddningsport USB Typ-C | ![]() |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 620 g |
| AC-adapter inkluderad | ![]() |
| Låddjup | 246 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Förpackningens bredd | 175 mm |
| Förpackningstyp | Upphängbar förpackning |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Ergonomi | |
| Kabellängd | 1,8 m |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Belysning | ![]() |
| Ergonomisk design | ![]() |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
| Mus | |
| Antal knappar | 12 |
| Rörelsedetektor-teknik | Optisk |
| Rörelseupplösning | 16000 DPI |
| Ändamål | Spela |
| Programmerbara musknappar | ![]() |
| Gränssnitt | USB Type-A |
| Antalet rullningshjul | 1 |
| Rullande riktningar | Vågrät |
| Scroll-typ | Hjul |
| Pollningsfrekvens | 2000 hz |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Antal programmerbara knappar | 12 |
| Accelerering (max) | 50 G |
| Knapparnas hållbarhet (antal miljoner klick) | 60 |
| Musspårningshastighet | 400 ips |
| EAN | 4710483771002 |
| Source: Icecat.biz | |
Evolutionary DYNASTRUT Design
DUALBLADER features a fully customizable ergonomic and adjustable arched palm rest with the evolutionary DYNASTRUT design (patent pending), providing height adjustment and two deployment settings (claw / palm grip). DUALBLADER optimizes comfort to make the perfect fit for hand length, shape and grip style by equipping four interchangeable side grips to enhance your playing style. DualBlader optimizes comfort to make the perfect fit for hand length, shape and grip style by equipping four interchangeable side panels to enhance your playing style.
12 Fully Programmable Buttons
DualBlader’s 12 fully programmable buttons are fully configurable via the COUGAR UIX system allowing you to access macros & shortcuts, and even more secondary functions. DarkBlader is an excellent choice for any game!
A Powerful 16000 DPI Optical Sensor
Equipped with the most advanced and configurable optical sensor PMW3389 that supports up to 16000 DPI, capable of delivering the perfect tracking and deadly precision. DualBlader achieves a true extension of yourself in intense gameplay.
Maximum Durability 60 Million Clicks
Engineered to give you the uncompromising performance in intense gameplay, DualBlader comes with new mechanical mouse switches tweaked for the fastest gaming response times and for extended durability up to 60 million clicks.
Ultraflex Cable
DualBlader’s cable has superior flexibility for minimizing drag and interference, providing you quicker and smoother swipes for better control performance.
COUGAR UIX™
The convenient and intuitive interface lets you set the functionality of all the keys, store macros, and create your own backlight effects. DualBlader´s internal memory allows you to set up to three full configuration profiles anywhere you go.
DUALBLADER features a fully customizable ergonomic and adjustable arched palm rest with the evolutionary DYNASTRUT design (patent pending), providing height adjustment and two deployment settings (claw / palm grip). DUALBLADER optimizes comfort to make the perfect fit for hand length, shape and grip style by equipping four interchangeable side grips to enhance your playing style. DualBlader optimizes comfort to make the perfect fit for hand length, shape and grip style by equipping four interchangeable side panels to enhance your playing style.
12 Fully Programmable Buttons
DualBlader’s 12 fully programmable buttons are fully configurable via the COUGAR UIX system allowing you to access macros & shortcuts, and even more secondary functions. DarkBlader is an excellent choice for any game!
A Powerful 16000 DPI Optical Sensor
Equipped with the most advanced and configurable optical sensor PMW3389 that supports up to 16000 DPI, capable of delivering the perfect tracking and deadly precision. DualBlader achieves a true extension of yourself in intense gameplay.
Maximum Durability 60 Million Clicks
Engineered to give you the uncompromising performance in intense gameplay, DualBlader comes with new mechanical mouse switches tweaked for the fastest gaming response times and for extended durability up to 60 million clicks.
Ultraflex Cable
DualBlader’s cable has superior flexibility for minimizing drag and interference, providing you quicker and smoother swipes for better control performance.
COUGAR UIX™
The convenient and intuitive interface lets you set the functionality of all the keys, store macros, and create your own backlight effects. DualBlader´s internal memory allows you to set up to three full configuration profiles anywhere you go.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 11:00 - 15:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt (påsk)
- manual pdf (English)
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.


