Philips 34E1C5600HE/00 34" UWQHD, VA curved skärm med USB-C hub och webbkamera
Tillverkare: PHILIPS
ID: 34E1C5600HE/00
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
30st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildpunktavstånd0,23175 x 0,23175 mm
Kontrastförhållande (medel)3000:1
Horisontellt sökområde30 - 160 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Vertikalt sökområde48 - 100 hz
Bildstorlek horisontalt79,7 cm
Bildstorlek vertikalt33,4 cm
Skärm diagonal86,4 cm (34")
Svarstid (medel)4 ms
Färgdjup8 bit
Upplösning3440 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek86,36 cm
Pekskärmcross
sRGBcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens100 hz
SkärmtypLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
HD-typ4K Ultra HD
Pixeltäthet109,68 ppi
PaneltypVA
SkärmformKonkav skärm
DDC/CIcheckmark
Antal färger16,7 miljoner färger
Benämning av dynamiskt kontrastförhållandeMega Infinity DCR
cross
Dimfaktor25%
sRGB-täckning (typisk)123,24%
NTSC-täckning (typisk)99,25%
Ljusstyrka (normal)300 cd/m²
Bildskärmens krökning1500R
FärgområdesstandardsRGB
Anslutningar
LjudutgångJa
Antal HDMI-portar1
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version1.4/2.2
DisplayPort-version1.2
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms4
USB-strömleveranscheckmark
USB-strömförsörjning upp till65 W
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)808 mm
Höjd (med stativ)557 mm
Djup (med stativ)281 mm
Vikt (utan stativ)7,16 kg
Höjd (utan stativ)381 mm
Bredd (utan stativ)808 mm
Djup (utan stativ)111 mm
Vikt (med stativ)9,29 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)57 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50 - 60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar43 kWh
Miljökrav
Altitud vid drift0 - 3658 m
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Höjd över havet i avstängt läge0 - 12192 m
Förpackning
Vikt inkl. förpackning12,4 kg
Låddjup226 mm
Höjd519 mm
Förpackningens bredd980 mm
Ergonomi
Plug & Play-kompatibelcheckmark
Produktvikt (oz)checkmark
LED-indikatorerDriftindikator, Stand-by
Höjdjusteringcheckmark
Lutningsvinkel-5 - 20°
Svängarmcross
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracross
Antal OSD språk21
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)13 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadHDMI, USB Type-C, AC
Bruksanvisningcheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Vikt7,16 kg
Medeltid mellan fel (MTBF)50000 h
Höjd381 mm
Bredd808 mm
Djup111 mm
Kompatibla operativsystemMac OS X, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
BildförbättringSmartImage game
Fri från tungmetallerHg (kvicksilver)
MultiViewPIP/PBP mode, 2 x devices
LowBlue-lägecheckmark
Lättläst lägecheckmark
Med textur
Picture-by-Picture (PbP)checkmark
Energieffektivitetsklass (gammal)G
Certifikat för överensstämmelseRoHS
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenHem
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Komponent-video-syncSeparat synk
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Multimedia
Megapixel5 MP
Inbyggd mikrofoncheckmark
Uteffekt (RMS)5 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracheckmark
Antal talare2
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod85285210
Hållbarhet
Återvinningsbart förpackningsmaterial100%
Innehåller inteKvicksilver, PVC/BFR
EAN8712581783464
Garanti3 år
Philips 34E1C5600HE/00 är en 34-tums böjd bildskärm utformad för produktiva arbetsmiljöer och multitasking. Den har en WQHD-upplösning på 3440 x 1440 pixlar i ett 21:9-format, vilket ger ett brett horisontellt arbetsområde. VA-panelen levererar ett högt statiskt kontrastförhållande på 3000:1 för djup svärta. En uppdateringsfrekvens på 100 Hz bidrar till en mjukare visuell upplevelse vid rullning och fönsterhantering jämfört med standardskärmar. Skärmen täcker över 123 % av sRGB-färgrymden, vilket säkerställer en korrekt färgåtergivning för kontorsapplikationer och webbinnehåll.
Anslutningsmöjligheterna inkluderar HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 och en USB-C-port som hanterar video, data och strömförsörjning via en enda kabel. En inbyggd 5-megapixelwebbkamera levererar skarp video, och den brusreducerande mikrofonen ser till att rösten hörs tydligt under digitala möten. För användarkomfort kan skärmens höjd justeras med 130 mm och den kan lutas. Stativet är avtagbart och kompatibelt med VESA-fästen på 100 x 100 mm för alternativa monteringslösningar. Monitorn är även utrustad med en USB 3.2-hubb med fyra portar och inbyggda 5 W-högtalare.
Nyckelfunktioner:
  • 34-tums böjd WQHD VA-panel (3440 x 1440)
  • 100 Hz uppdateringsfrekvens och 4 ms svarstid