Philips 34E1C5600HE/00 34" UWQHD, VA curved skärm med USB-C hub och webbkamera
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Skärm | |
| Bildpunktavstånd | 0,23175 x 0,23175 mm |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Horisontellt sökområde | 30 - 160 kHz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Bildförhållande | 21:9 |
| Vertikalt sökområde | 48 - 100 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 79,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,4 cm |
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Färgdjup | 8 bit |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| Diagonal skärmstorlek | 86,36 cm |
| Pekskärm |  |
| sRGB |  |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Skärmtyp | LED |
| Anti-glare skärm |  |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Pixeltäthet | 109,68 ppi |
| Paneltyp | VA |
| Skärmform | Konkav skärm |
| DDC/CI |  |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande | Mega Infinity DCR |
| Dimfaktor | 25% |
| sRGB-täckning (typisk) | 123,24% |
| NTSC-täckning (typisk) | 99,25% |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Bildskärmens krökning | 1500R |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| Anslutningar | |
| Ljudutgång | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| Antal Displayportar | 1 |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång |  |
| Inbyggd USB-hubb |  |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| USB-strömleverans |  |
| USB-strömförsörjning upp till | 65 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd (med stativ) | 808 mm |
| Höjd (med stativ) | 557 mm |
| Djup (med stativ) | 281 mm |
| Vikt (utan stativ) | 7,16 kg |
| Höjd (utan stativ) | 381 mm |
| Bredd (utan stativ) | 808 mm |
| Djup (utan stativ) | 111 mm |
| Vikt (med stativ) | 9,29 kg |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 57 W |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 43 kWh |
| Miljökrav | |
| Altitud vid drift | 0 - 3658 m |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 12192 m |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 12,4 kg |
| Låddjup | 226 mm |
| Höjd | 519 mm |
| Förpackningens bredd | 980 mm |
| Ergonomi | |
| Plug & Play-kompatibel |  |
| Produktvikt (oz) |  |
| LED-indikatorer | Driftindikator, Stand-by |
| Höjdjustering |  |
| Lutningsvinkel | -5 - 20° |
| Svängarm |  |
| Skärmgränssnitt (OSD) |  |
| Bild-i-bild |  |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Svängbara |  |
| Antal OSD språk | 21 |
| Lutningsjustering |  |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| VESA-fäste |  |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | HDMI, USB Type-C, AC |
| Bruksanvisning |  |
| Stå ingår |  |
| Övriga egenskaper | |
| Vikt | 7,16 kg |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
| Höjd | 381 mm |
| Bredd | 808 mm |
| Djup | 111 mm |
| Kompatibla operativsystem | Mac OS X, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 |
| Bildförbättring | SmartImage game |
| Fri från tungmetaller | Hg (kvicksilver) |
| MultiView | PIP/PBP mode, 2 x devices |
| LowBlue-läge |  |
| Lättläst läge |  |
| Med textur | |
| Picture-by-Picture (PbP) |  |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | G |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Positionering på marknaden | Hem |
| Löstagbart stativ |  |
| Prestanda | |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Flimmerfriteknik |  |
| Låg blåljus-teknik |  |
| Komponent-video-sync | Separat synk |
| Stöd för VESA Adaptive Sync |  |
| Multimedia | |
| Megapixel | 5 MP |
| Inbyggd mikrofon |  |
| Uteffekt (RMS) | 5 W |
| Inbyggda högtalare |  |
| Inbyggd kamera |  |
| Antal talare | 2 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |
| Hållbarhet | |
| Återvinningsbart förpackningsmaterial | 100% |
| Innehåller inte | Kvicksilver, PVC/BFR |
| EAN | 8712581783464 |
| Garanti | 3 år |
Philips 34E1C5600HE/00 är en 34-tums böjd bildskärm utformad för produktiva arbetsmiljöer och multitasking. Den har en WQHD-upplösning på 3440 x 1440 pixlar i ett 21:9-format, vilket ger ett brett horisontellt arbetsområde. VA-panelen levererar ett högt statiskt kontrastförhållande på 3000:1 för djup svärta. En uppdateringsfrekvens på 100 Hz bidrar till en mjukare visuell upplevelse vid rullning och fönsterhantering jämfört med standardskärmar. Skärmen täcker över 123 % av sRGB-färgrymden, vilket säkerställer en korrekt färgåtergivning för kontorsapplikationer och webbinnehåll.
Anslutningsmöjligheterna inkluderar HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 och en USB-C-port som hanterar video, data och strömförsörjning via en enda kabel. En inbyggd 5-megapixelwebbkamera levererar skarp video, och den brusreducerande mikrofonen ser till att rösten hörs tydligt under digitala möten. För användarkomfort kan skärmens höjd justeras med 130 mm och den kan lutas. Stativet är avtagbart och kompatibelt med VESA-fästen på 100 x 100 mm för alternativa monteringslösningar. Monitorn är även utrustad med en USB 3.2-hubb med fyra portar och inbyggda 5 W-högtalare.
Nyckelfunktioner:- 34-tums böjd WQHD VA-panel (3440 x 1440)
- 100 Hz uppdateringsfrekvens och 4 ms svarstid