Thomson 43UG5C14 43" 4K LED Google TV, 60 Hz, Dolby Vision, HDR10
Tillverkare: THOMSON
ID: 43UG5C14
Välj modell
Beräknad leverans: 15.05 - 18.05
14st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Kontrastförhållande (medel)4000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal109,2 cm (43")
Ljusstyrka350 cd/m²
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek109 cm
Grafikupplösningar som stöds3840 x 2160
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av LED-bakgrundsbelysningDirect-LED
Motion interpolering frekvens60 hz
SkärmtypLCD
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
SkärmformPlatt
Antal färger1 miljarder färger
Standard uppdateringsfrekvens60 hz
Audio
Equalizercheckmark
Inbyggd ljuddekoderDolby Atmos, Dolby Digital 2.0 Mono, Dolby Digital 5.1, Dolby Surround
Uteffekt (RMS)16 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Automatisk volymjusteringcheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Hörlursutgångar1
Digital optisk utgång för ljud1
Ljudingång (vänster och höger)1
Antal HDMI-portar4
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDMI-version2.0/2.1
HDCPcheckmark
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar1
Vikt & dimension
Höjd556 mm
Bredd957 mm
Djup89 mm
Bredd (med stativ)957 mm
Höjd (med stativ)587 mm
Djup (med stativ)281 mm
Höjd (utan stativ)556 mm
Bredd (utan stativ)957 mm
Djup (utan stativ)89 mm
Vikt (med stativ)10 kg
Strömtillförsel
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassF
Strömförbrukning (max)90 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)F
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar50 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar51 kWh
Nätverk
Wi-Fi-standarder802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth-version5.0
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profilerA2DP, AVRCP, HFP
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcross
Förpackning
Vikt inkl. förpackning12,5 kg
Låddjup162 mm
Höjd675 mm
Förpackningens bredd1060 mm
Förpackningens vikt12500 kg
TV-tuner
Typ av tunerDigital
Antal mottagare3 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Management features
KontrolltypPå distans
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
Röststyrningcheckmark
Programmerbart tidsintervall7 dagar
Bildavstängning (för radio)checkmark
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Typ av fjärrkontrollVoice Remote Control
Skrivbordsstativcheckmark
Övriga egenskaper
Garantiperiod3 År
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering200 x 200 mm
Färg på stativetSvart
På / av-knappcheckmark
VESA-fästecheckmark
Typ av stativCenterställ
Montering
Maxvikt15 kg
Prestanda
Ljuddämpningcheckmark
Spellägecheckmark
Processorkärnor2
Videoformat som stödsHEVC/H.265
Ljussensorcross
Lokal nedtoningcross
checkmark
HDR-teknik (High Dynamic Range)Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10)
Smart-TV
Installerat operativsystemGoogle TV
OperativsystemversionAndroid 12
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
HbbTVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
EAN9120106662238
Garanti3 år
Denna 43-tums TV från Thomson har en 4K UHD-upplösning (3840 x 2160 pixlar) och en panel med Direct LED-bakgrundsbelysning. Denna teknik ger en jämn ljusfördelning över hela skärmytan för en konsekvent bildkvalitet. Bildbehandlingen stöder formaten HDR10 och Dolby Vision, vilket resulterar i ett utökat kontrastomfång och mer nyanserade färger vid uppspelning av kompatibelt material. Skärmen har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz och en ljusstyrka på 350 cd/m².
Operativsystemet Google TV integrerar streamingtjänster och ger personliga rekommendationer direkt på startskärmen. Den medföljande röststyrda fjärrkontrollen med Google Assistant förenklar sökning efter innehåll och hantering av TV:ns funktioner. För anslutning av externa enheter finns fyra HDMI 2.1-portar, två USB-portar och en optisk ljudutgång. Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 16 W och har stöd för Dolby Atmos-ljudavkodning.