805790€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25,5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
Manuals
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Anslutningar | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100 Mbit/s |
| USB-port | ![]() |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 120 kg |
| Höjd | 917 mm |
| Bredd | 1608 mm |
| Djup | 1128 mm |
| Utskriftshastighet | |
| Färg | ![]() |
| Maximal upplösning | 600 x 1200 DPI |
| Utskriftsteknologi | Färg-sublimeringsskrivare |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Skrivarfäger | Svart, Cyan, Magenta, Gul |
| Skanning | |
| Skanning | Nej |
| Kopiera | |
| Kopiering | ![]() |
| Pappershantering | |
| Media-tjocklek | 0.08 - 0.5 mm |
| Pappersfackets typ av media | Rulle |
| Prestanda | |
| Produktens färg | Svart |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | ![]() |
| EAN | 8715946708218 |
| Source: Icecat.biz | |
44-tums färgsublimeringsskrivare
SC-F6400 är en 44-tums färgsublimeringsskrivare med fyra färger som har utvecklats för textil- och promotionproducenter samt fotolab. Den har bläckpåsar med hög kapacitet som innehåller 45 % mer bläck, vilket minskar utbytestillfällen och avfall. PrecisionCore MicroTFP-skrivarhuvudet ökar produktionen med upp till 20 %.*
Ökad produktivitet
Öka utskriftsvolymen med upp till 20 %* med det nya PrecisionCore MicroTFP-skrivarhuvudet. Produktiviteten förbättras tack vare den stora pekskärmen. I kombination med förenklat underhåll, ökar effektiviteten och bidrar till att minska antalet driftstopp.
Mindre stopptid
Nozzle Verification Technology minskar driftstoppen genom att upptäcka och åtgärda igensatta munstycken automatiskt för kontinuerlig och tillförlitlig produktivitet.
Lättanvända bläckförpackningar
45 % större bläckförpackningar** hjälper till att minska antalet byten och driftstopp, medan mindre förpackningsmaterial minskar avfallet. Bläckförpackningarna behöver bara skakas om och sättas i, utan behov av att hälla och röra om bläcket, vilket kan orsaka kladd.
Komplett paket
SC-F6400 erbjuder användaren en komplett lösning där allt fungerar i harmoni: från maskinvara och programvara till skrivarhuvuden, bläck och garanti.
SC-F6400 är en 44-tums färgsublimeringsskrivare med fyra färger som har utvecklats för textil- och promotionproducenter samt fotolab. Den har bläckpåsar med hög kapacitet som innehåller 45 % mer bläck, vilket minskar utbytestillfällen och avfall. PrecisionCore MicroTFP-skrivarhuvudet ökar produktionen med upp till 20 %.*
Ökad produktivitet
Öka utskriftsvolymen med upp till 20 %* med det nya PrecisionCore MicroTFP-skrivarhuvudet. Produktiviteten förbättras tack vare den stora pekskärmen. I kombination med förenklat underhåll, ökar effektiviteten och bidrar till att minska antalet driftstopp.
Mindre stopptid
Nozzle Verification Technology minskar driftstoppen genom att upptäcka och åtgärda igensatta munstycken automatiskt för kontinuerlig och tillförlitlig produktivitet.
Lättanvända bläckförpackningar
45 % större bläckförpackningar** hjälper till att minska antalet byten och driftstopp, medan mindre förpackningsmaterial minskar avfallet. Bläckförpackningarna behöver bara skakas om och sättas i, utan behov av att hälla och röra om bläcket, vilket kan orsaka kladd.
Komplett paket
SC-F6400 erbjuder användaren en komplett lösning där allt fungerar i harmoni: från maskinvara och programvara till skrivarhuvuden, bläck och garanti.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
- manual pdf (English)
- leaflet (English)
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.



