De'Longhi Dinamica Plus ECAM380.95.TB helautomatisk espressomaskin, svart och Titanium
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Vikt & dimension | |
| Vikt | 9,5 kg |
| Höjd | 348 mm |
| Bredd | 236 mm |
| Djup | 429 mm |
| Strömtillförsel | |
| Automatisk avstängning | ![]() |
| Effekt | 1450 W |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Automatisk avstägning efter (max) | 180 min |
| Förpackning | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Ergonomi | |
| Skärm diagonal | 8,89 cm (3.5") |
| Produktens färg | Svart, Titan |
| Flyttbar vattentank | ![]() |
| Flyttbar droppbehållare | ![]() |
| Lätt att rengöra | ![]() |
| Kontrolltyp | Röra |
| Material, hölje | Plast |
| Inbyggd display | ![]() |
| Skärmtyp | TFT |
| Avtagbar enhet för bryggning / infusionsvätska | ![]() |
| Färgdisplay | ![]() |
| Prestanda | |
| Koppkapacitet | 2 koppar |
| Vattentankens kapacitet | 1,8 l |
| Självrengörande | ![]() |
| Skydd mot kalkavlagringar | ![]() |
| Kaffebönskapacitet | 300 g |
| Antikalkfunktionen spolar ur kalkpartiklar | ![]() |
| Diskvattensäkra delar | ![]() |
| Väljare för vattnets hårdhetsgrad | ![]() |
| Front speaker type | 15 Bar |
| Inbyggd kvarn | ![]() |
| Vattenfilter | ![]() |
| Kaffe ingångstyp | Kaffebönor, Malat kaffe |
| Mjölktank | ![]() |
| Justerbara kvarninställningar | ![]() |
| Antal kvarninställningar | 13 |
| Antal pipar | 2 |
| Mjölkpåfyllnadssätt | Automatisk |
| Justerbar vattenmängd | ![]() |
| Justerbar temperatur | ![]() |
| Typ av kaffebryggare | Helautomatisk |
| Justerbar kaffestyrka | ![]() |
| Behållare för bryggt kaffe | Bägare |
| Inbyggd mjölkskummare | ![]() |
| Programmerbar | ![]() |
| Varmvattenanläggning | ![]() |
| Metallkvarn | |
| Justerbar höjd på kaffepipen | ![]() |
| Justerbart höjdintervall på kaffepipen | 84 - 135 mm |
| Apparatens placering | Bänkdiskmaskin |
| Egenskaper | |
| Produkttyp | Espressomaskin |
| Tillagningsfunktioner och program | |
| Antal program | 24 |
| Latte-tillagning | ![]() |
| Lungo-tillagning | ![]() |
| Cappuccinotillagning | ![]() |
| Kaffe-tillagning | ![]() |
| Espresso-tillagning | ![]() |
| Latte-macchiato-tillagning | ![]() |
| Ristretto tillagning | ![]() |
| Varm mjölk tillagning | ![]() |
| Americano tillagning | ![]() |
| Tillredning av kaffekräm | ![]() |
| Tillredning av te | ![]() |
| Tillredning av espresso macchiato | ![]() |
| Linjaler och gradskivor | ![]() |
| Multidryck | ![]() |
| EAN | 8004399027077 |
De'Longhi Dinamica Plus är en helautomatisk espressomaskin som ger fylligt kaffe med rik arom och crema hemma i köket. Du kan själv anpassa kaffestyrka, temperatur och vattenmängd efter eget önskemål för att få exakt den smak du vill ha i varje kopp. Eftersom malningsgraden går att justera kan du optimera inställningarna för olika sorters bönor och rostningar, vilket ger full kontroll över slutresultatet.
Maskinen styrs via en färgpekskärm där du snabbt väljer bland ett stort urval av kaffedrycker. Den tillreder allt från en intensiv ristretto till en americano helt automatiskt. Det automatiska mjölksystemet ger ett jämnt skum och gör det enkelt att tillaga drycker som cappuccino och latte macchiato. Flera användare i hushållet kan dessutom spara sina egna inställningar i personliga profiler för att snabbt få sin favoritdryck precis som de vill ha den.
Designen är kompakt för att ta upp lite plats på köksbänken, utan att tumma på den kapacitet som krävs för daglig användning. Underhållet är smidigt eftersom maskinen själv indikerar när det är dags för rengöring eller avkalkning. Flera av de löstagbara delarna tål maskindisk, vilket gör rengöringen enkel och ser till att bryggsystemet alltid hålls rent.
Viktigaste funktioner:- Kan användas med både kaffebönor och färdigmalet kaffe
- Effekt på 1 450 W
- Maximalt bryggtryck på 15 bar
- Vattentank med en kapacitet på 1,8 liter
- Inbyggd kaffekvarn
- Bönbehållare som rymmer 300 g
- Integrerad mjölkskummare med medföljande mjölkbehållare
- 24 förprogrammerade drycker
- Automatiska rengörings- och avkalkningsprogram samt löstagbar bryggenhet
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 09.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 09.06 - 14.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 14.06
Beräknad leveranstid: 09.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 09.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 14.06
- manual pdf (English)

