Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Vikt & dimension | |
| Vikt | 609 g |
| Höjd | 235 mm |
| Bredd | 144 mm |
| Djup | 95 mm |
| Strömtillförsel | |
| Batteriteknik | Litium |
| Strömkälla | Batteri |
| Uppladdningsbara | ![]() |
| Snabb laddningstid | 5 min |
| Laddningstid | 1,5 h |
| Drifttid | 60 min |
| Snabb laddning | ![]() |
| Variabel spänning | ![]() |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 270 g |
| Låddjup | 60 mm |
| Höjd | 175 mm |
| Förpackningens bredd | 65 mm |
| Förpackningstyp | Låda |
| Indikation | |
| Indikator för låg batterinivå | ![]() |
| Batterinivåindikator | ![]() |
| Förpackningens innehåll | |
| Rengöringsborste | ![]() |
| Resefodral | ![]() |
| Prestanda | |
| Lätt att rengöra | ![]() |
| Precisionstrimmer | ![]() |
| Kniv, material | Rostfritt stål |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Svart, Silver |
| Sladdlös | ![]() |
| Antal rakhuvuden | 3 huvuden |
| Raksystem | Roterande rakhuvud |
| Trimmer | ![]() |
| Antal hastigheter | 2 |
| Reslås | ![]() |
| Tvättbar | ![]() |
| Vattentät | ![]() |
| Inbyggd display | ![]() |
| Våt och torr | ![]() |
| Turbo-läge | ![]() |
| Flytande huvud | ![]() |
| Produkttyp | Rakapparat |
| Antal rakhuvuden/blad | 3 |
| EAN | 5038061164787 |
Remington X7 Limitless XR1775 är en sladdlös roterande rakapparat anpassad för ansikte, käklinje och hals. Den har tre individuellt rörliga skärhuvuden som fångar upp hårstrån som växer i olika riktningar. PivotBall-tekniken gör att rakhuvudet kan rotera 360 grader och bibehålla kontakt med ansiktets konturer. Rakapparaten är vattentät, vilket möjliggör både våt- och torrakning, och kan enkelt sköljas ren under rinnande vatten.
En precisionstrimmer för att trimma polisonger och kanter medföljer. Skärsystemet har blad i rostfritt stål för lång livslängd. PowerSense-tekniken känner av hårtätheten och justerar skärhastigheten automatiskt. Batteriet laddas på 1,5 timmar, och det finns en snabbladdningsfunktion på 5 minuter för en enstaka rakning. En LED-indikator i tre steg visar återstående batteritid. Rakapparaten levereras med ett resefodral och har stöd för global spänning för internationella resor.
Nyckelfunktioner:- Litiumbatteri för jämn kraft.
- 60 minuters sladdlös drifttid.
- 1,5 timmars laddningstid.
- 5 minuters snabbladdning för en rakning.
- Shave Comfort-ringar integrerade i skärhuvudena för minskad friktion.
- Två hastighetsinställningar för justerbar intensitet.
- Fjädrande skärhuvuden som anpassar sig efter ansiktets konturer.
Beräknad leverans: 03.06 - 06.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 03.06 - 06.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 03.06 - 06.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 03.06 - 06.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 03.06 - 06.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 03.06 - 06.06
Beräknad leveranstid: 03.06 - 05.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 06.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 06.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 05.06
Beräknad leveranstid: 03.06 - 06.06
Beräknad leveranstid: 03.06 - 06.06
Beräknad leveranstid: 04.06 - 05.06

