Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Skärm | |
| Bildpunktavstånd | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Bildstorlek horisontalt | 59,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Svarstid (medel) | 6 ms |
| Färgdjup | 8 bit |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Diagonal skärmstorlek | 68,6 cm |
| Pekskärm | ![]() |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 3000000:1 |
| LED-bakgrundsbelysning | ![]() |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| Skärmtyp | LED |
| Anti-glare skärm | ![]() |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| HD-typ | Full HD |
| Pixeltäthet | 82 ppi |
| Färgomfång | 99% |
| Paneltyp | IPS |
| Skärmform | Platt |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
![]() | |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (extrem) | 4 ms |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Anslutningar | |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| HDMI | ![]() |
| HDCP | ![]() |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | ![]() |
| Inbyggd USB-hubb | ![]() |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av USB-port uppströms | USB Typ B |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 3 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 1 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | ![]() |
| USB-strömleverans | ![]() |
| USB-strömförsörjning upp till | 15 W |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal DisplayPort-utgångar | 0 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd (med stativ) | 611,9 mm |
| Höjd (med stativ) | 537,8 mm |
| Djup (med stativ) | 195 mm |
| Bezel-bredd (sidan) | 2 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 2 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 1,04 cm |
| Vikt (utan stativ) | 4,4 kg |
| Höjd (utan stativ) | 355,2 mm |
| Bredd (utan stativ) | 611,9 mm |
| Djup (utan stativ) | 46 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,5 kg |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 15 W |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (max) | 75 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 15 kWh |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 8 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ![]() |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 9,1 kg |
| Låddjup | 150 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Förpackningens bredd | 693 mm |
| Förpackningstyp | Låda |
| Ergonomi | |
| Produktvikt (oz) | ![]() |
| Höjdjustering | ![]() |
| Hållare | -45 - 45° |
| Lutningsvinkel | -5 - 23,5° |
| Svängarm | ![]() |
| Förbättrad kabelhantering | ![]() |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Svängbara | ![]() |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Lutningsjustering | ![]() |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| VESA-fäste | ![]() |
| Justerbar höjd (max) | 15,5 cm |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, USB typ A till USB typ B |
| Stå ingår | ![]() |
| Övriga egenskaper | |
| Certifiering | ENERGY STAR Certified, TCO 10.0, TCO Edge 2.1, EPEAT Gold, RoHS, EU Energy Efficiency Level (Level-D), Eyesafe Display 2.0, TÜV Low Blue Light (Hardware solution), TÜV Rheinland Flicker Free, TÜV Low Blue Light, TÜV Rheinland Eye Comfort 3.0 (5 Stars) |
| Färglägen, video | BT.709 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Positionering på marknaden | Kontor |
| Löstagbart stativ | ![]() |
| Fötter färg | Svart |
| Främre infattning | Svart |
| Färgnamn | Eclipse Black |
| Prestanda | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| NVIDIA G-SYNC | ![]() |
| AMD FreeSync | ![]() |
| Flimmerfriteknik | ![]() |
| Låg blåljus-teknik | ![]() |
| Multimedia | |
| Inbyggd mikrofon | ![]() |
| Inbyggda högtalare | ![]() |
| Inbyggd kamera | ![]() |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, EPEAT Gold, TCO |
| EAN | 0198155815720 |
| Garanti | 1 år |
Lenovo ThinkVision T27-40 är en 27-tums bildskärm med en upplösning på 1920x1080 pixlar. Den använder en IPS-panel som ger en ljusstyrka på 300 cd/m² och ett kontrastförhållande på 1500:1. Med en maximal uppdateringsfrekvens på 120 Hz och en responstid på 6 ms erbjuder skärmen mjukare rörelser än en standardskärm, vilket är märkbart i operativsystemets gränssnitt och vid panorering av dokument.
Skärmen återger 99% av sRGB-färgrymden med 8-bitars färgdjup, vilket motsvarar 16,7 miljoner färger. IPS-tekniken säkerställer breda betraktningsvinklar på 178 grader både horisontellt och vertikalt, så att bildkvaliteten bibehålls från sidan. Ytan är antireflexbehandlad för att motverka reflektioner i ljusa rum. För ökad komfort under långa arbetspass är modellen utrustad med certifierad flimmerfri teknik och ett läge för reducerat blått ljus.
Anslutningsmöjligheterna inkluderar en HDMI 1.4-port, en DisplayPort 1.2-port och en integrerad USB 3.2 Gen 1-hubb med tre USB-A-portar. Det medföljande stativet är fullt justerbart med möjlighet att ändra höjd, lutning, vridning samt rotera skärmen 90 grader till stående läge. För montering på vägg eller monitorarm finns VESA-stöd med standardmåtten 100 x 100 mm. Energiförbrukningen klassificeras som D enligt SDR-standarden.
Nyckelfunktioner:- Har en 27-tums IPS-panel med FHD-upplösning
- Uppnår 120 Hz uppdateringsfrekvens
- Täcker 99% av sRGB-färgrymden
- Inkluderar en USB 3.2 Gen 1-hubb med tre portar
- Erbjuder full ergonomisk justering (höjd, lutning, vridning, pivot)
- Ansluts via HDMI 1.4 och DisplayPort 1.2
- Har certifierad teknik för minskat blått ljus och flimmer
- Stöder VESA-montering (100 x 100 mm)
Beräknad leverans: 14.05 - 17.05
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 14.05 - 17.05
Idag: Stängt (Påskafton)
Beräknad leverans: 14.05 - 17.05
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 14.05 - 17.05
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 14.05 - 17.05
Idag: Stängt
Beräknad leveranstid: 14.05 - 17.05
Beräknad leveranstid: 14.05 - 16.05
Beräknad leveranstid: 15.05 - 17.05
Beräknad leveranstid: 15.05 - 17.05
Beräknad leveranstid: 15.05 - 16.05
Beräknad leveranstid: 14.05 - 17.05
Beräknad leveranstid: 14.05 - 17.05
Beräknad leveranstid: 15.05 - 16.05
- EU Product Fiche (English)
- leaflet (English)
- EU Declaration of Conformity (English)
- User Guide (English)
- EU Product Fiche (English)
- EU Product Fiche (Svenska)
- Carbon Footprint (English)
- EU Product Fiche (Suomi)


