Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Vikt & dimension | |
| Vikt | 4,7 kg |
| Höjd | 330 mm |
| Bredd | 329 mm |
| Djup | 149 mm |
| Strömtillförsel | |
| Automatisk avstängning | ![]() |
| Effekt | 1350 W |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Typ av strömkontakt | Typ F |
| Automatisk avstägning efter (min) | 10 min |
| Automatisk avstägning efter (max) | 60 min |
| Programmerbar automatisk avstängning | ![]() |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 6,7 kg |
| Låddjup | 410 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Förpackningens bredd | 230 mm |
| Förpackningstyp | Låda |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Ergonomi | |
| Produktens färg | Svart |
| Vattennivå indikator | ![]() |
| Stabiliserande fötter | ![]() |
| Flyttbar vattentank | ![]() |
| Flyttbar droppbehållare | ![]() |
| Lätt att rengöra | ![]() |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Sladdlängd | 1 m |
| Material, hölje | Plast |
| Inbyggd display | ![]() |
| Avtagbar enhet för bryggning / infusionsvätska | ![]() |
| Färgnamn | Svart |
| Kaffefilter | ![]() |
| Synlig vattennivå | ![]() |
| Förpackningens innehåll | |
| Bruksanvisning | ![]() |
| Övriga egenskaper | |
| Material | Rostfritt stål, Plast |
| Material kokare | Rostfritt stål |
| Prestanda | |
| Uppvärmningstid | 40 s |
| Värmesystem | Termoblock |
| Koppkapacitet | 2 koppar |
| Vattentankens kapacitet | 1,1 l |
| Koppvärmare | ![]() |
| Ursprungsland | Italien |
| Antikalkfunktionen spolar ur kalkpartiklar | ![]() |
| Väljare för vattnets hårdhetsgrad | ![]() |
| Front speaker type | 15 Bar |
| Antal temperaturinställningar | 3 |
| Inbyggd kvarn | ![]() |
| Kaffe ingångstyp | Malat kaffe |
| Ångrör | ![]() |
| Antal pipar | 2 |
| Justerbar vattenmängd | ![]() |
| Justerbar temperatur | ![]() |
| Typ av kaffebryggare | Manuell |
| Justerbar kaffestyrka | ![]() |
| Behållare för bryggt kaffe | Bägare |
| Inbyggd mjölkskummare | ![]() |
| Varmvattenanläggning | ![]() |
| Justerbar höjd på kaffepipen | ![]() |
| Apparatens placering | Bänkdiskmaskin |
| Designad i | Italien |
![]() | |
| Egenskaper | |
| Produkttyp | Espressomaskin |
| Logistikdata | |
| Produkter per intermodal container (20 fot) | 700 styck |
| Plastförpackningens vikt | 23 g |
| Pappersförpackningens vikt | 1,48 kg |
| Tillagningsfunktioner och program | |
| Cappuccinotillagning | ![]() |
| Kaffe-tillagning | ![]() |
| Espresso-tillagning | ![]() |
| Multidryck | ![]() |
| EAN | 8017709324803 |
Smeg 50’s Style ECF02BLEU är en manuell espressomaskin utformad med taktila reglage i form av knappar och en spak. Den är konstruerad för att snabbt nå rätt temperatur, vilket ger en balanserad extraktion och fyllig crema. Bryggningen anpassas enkelt genom att du själv väljer kaffets temperatur i tre steg samt den exakta vattenmängden per kopp. Maskinen är även förberedd för mjölkbaserade drycker som cappuccino, där du manuellt styr skummets textur.
Hanteringen underlättas av en vattennivåindikator och ett kaffeutlopp som kan höjdjusteras för olika koppstorlekar. Med en bredd på knappt 15 centimeter passar maskinen bra även på mindre köksbänkar. På ovansidan finns en integrerad koppvärmare som hjälper till att förvärma porslinet och bibehålla dryckens värme. Vardagsunderhållet förenklas med en löstagbar droppbricka och ett system som stänger av maskinen automatiskt efter en timmes inaktivitet.
Nyckelfunktioner:- Typ av kaffeinmatning: Malet kaffe och kaffepods
- Effekt: 1 350 W
- Värmesystem: Termoblock
- Bryggtryck: 15 bar
- Vattentankens kapacitet: 1,1 l
- Mjölksystem: Inbyggt ångrör
- Rengöringsfunktioner: Avkalkningsfunktion
Beräknad leverans: 01.06 - 03.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 01.06 - 03.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 01.06 - 03.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 01.06 - 03.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 01.06 - 03.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 01.06 - 03.06
Beräknad leveranstid: 01.06 - 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06 - 03.06
Beräknad leveranstid: 02.06 - 03.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 01.06 - 03.06
Beräknad leveranstid: 01.06 - 03.06
Beräknad leveranstid: 02.06


