DeLonghi Magnifica Plus ECAM320.61.G helautomatisk espressomaskin, grå
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Vikt & dimension | |
| Vikt | 9,7 kg |
| Höjd | 360 mm |
| Bredd | 240 mm |
| Djup | 440 mm |
| Strömtillförsel | |
| Effekt | 1450 W |
| Ergonomi | |
| Produktens färg | Grå |
| Flyttbar droppbehållare | ![]() |
| Lätt att rengöra | ![]() |
| Inbyggd display | ![]() |
| Avtagbar enhet för bryggning / infusionsvätska | ![]() |
| Prestanda | |
| Vattentankens kapacitet | 1,9 l |
| Självrengörande | ![]() |
| Kaffebönskapacitet | 250 g |
| Antikalkfunktionen spolar ur kalkpartiklar | ![]() |
| Diskvattensäkra delar | ![]() |
| Front speaker type | 15 Bar |
| Antal temperaturinställningar | 3 |
| Inbyggd kvarn | ![]() |
| Vattenfilter | ![]() |
| Mjölktank | ![]() |
| Justerbara kvarninställningar | ![]() |
| Antal kvarninställningar | 13 |
| Justerbar vattenmängd | ![]() |
| Justerbar temperatur | ![]() |
| Justerbar kaffestyrka | ![]() |
| Inbyggd mjölkskummare | ![]() |
| Programmerbar | ![]() |
| Justerbar höjd på kaffepipen | ![]() |
| Egenskaper | |
| Produkttyp | Espressomaskin |
| Tillagningsfunktioner och program | |
| Antal program | 15 |
| Cappuccinotillagning | ![]() |
| Kaffe-tillagning | ![]() |
| Varm mjölk tillagning | ![]() |
| EAN | 8004399028364 |
De'Longhi Magnifica Plus är en helautomatisk espressomaskin med en inbyggd kaffekvarn för hela bönor samt ett separat fack för malet kaffe. Kvarnen kan ställas in i 13 olika steg för att anpassa extraktionen. Maskinen arbetar med ett tryck på 15 bar och har en effekt på 1 450 W. Ett integrerat mjölksystem med tillhörande behållare hanterar automatisk skumning för drycker som cappuccino och varm mjölk. För ytterligare kontroll över smaken i koppen går det att finjustera kaffestyrka och vattenmängd samt välja mellan tre olika temperaturnivåer.
Funktionerna styrs via en färgskärm med pekfunktion, som ger direkt tillgång till 15 förinställda dryckesprogram och möjligheten att spara anpassade inställningar. Vattentanken rymmer 1,9 liter och bönbehållaren har en kapacitet på 250 gram, samtidigt som kaffeutloppets höjd kan anpassas efter koppen. Maskinens konstruktion underlättar det löpande underhållet genom automatiska rengörings- och avkalkningsprogram. Dessutom är bryggenheten helt löstagbar och flera delar, inklusive droppbrickan, tål maskindisk.
Viktigaste funktioner:- Typ av kaffeinmatning: Kaffebönor och malet kaffe
- Effekt: 1 450 W
- Bryggtryck: 15 bar
- Vattentankens kapacitet: 1,9 l
- Inbyggd kvarn: Ja
- Bönbehållarens kapacitet: 250 g
- Mjölksystem: Inbyggd mjölkskummare med mjölkbehållare
- Dryckesprogram: 15
- Rengöringsfunktioner: Självrengöring, avkalkningsprogram och löstagbar bryggenhet
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 09.06 - 15.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 09.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 09.06 - 14.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 14.06
Beräknad leveranstid: 09.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 09.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 14.06

