CORSAIR COMMANDER DUO Belysnings- och fläktkontroller - Svart
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Tekniska data | |
| Garantiperiod | 3 År |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 154 g |
| Höjd | 18,7 mm |
| Bredd | 53 mm |
| Djup | 92,1 mm |
| Förpackning | |
| Förpackningstyp | Låda |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Förpackningens innehåll | |
![]() | |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| LED-belysning | ![]() |
| Styrenhet för fläktar | ![]() |
| Prestanda | |
| Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM) | ![]() |
| Egenskaper | |
| Modell | Fläktkontroller |
| Produktens färg | Svart |
| Produkttyp | Fläktkontroller |
| Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM) | ![]() |
| EAN | 0840440402817 |
Denna hybridkontroller fungerar som ett nav för datorns kylning och ljusstyrning, där den integrerar standardiserad fläktstyrning i iCUE-ekosystemet. Den har stöd för upp till 12 fläktar i serie via standardiserade PWM-protokoll. Genom att samla flera anslutningar i en enda enhet frigörs portar på moderkortet. Fläkthastigheten styrs via användardefinierade kurvor för att optimera balansen mellan luftflöde och ljudnivå, vilket ger full kontroll över kylning och ljuseffekter.
Kontrollern är kompatibel med både konventionella ARGB-tillbehör och tillverkarens egna enheter. En magnetisk baksida gör att den kan fästas direkt mot chassit, vilket gör det enkelt att montera enheten bakom moderkortsplåten för att dölja kablaget. Mjukvaran använder realtidsdata för att automatisera kylningen, och den diskreta svarta designen gör att hårdvaran smälter in i bygget.
Viktiga funktioner:- Mått: 92,1 mm (D) × 53 mm (B) × 18,7 mm (H).
- Två iCUE LINK-portar för kompatibel hårdvara.
- Två 4-stifts PWM-kontakter och två 3-stifts ARGB-anslutningar.
- Två portar för temperatursensorer för lokal övervakning.
- Ansluts till moderkortet via en 24-stifts USB-C-anslutning.
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 01.06 - 02.06
Beräknad leveranstid: 01.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 01.06 - 02.06
Beräknad leveranstid: 01.06 - 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
- UK Declaration of Conformity (English)
- EU Declaration of Conformity (English)

