| Tekniska data | |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Vikt & dimension | |
| Höjd | 31,2 mm |
| Bredd | 133,3 mm |
| Miljökrav | |
| Temperaturintervall (förvaring) | -55 - 100 °C |
| Temperatur vid drift | 0 - 95 ° C |
| Övriga egenskaper | |
| Chipset | 1Rx8 |
| Egenskaper | |
| Typ av internminne | DDR5 |
| ECC | ![]() |
| Blyöverdrag | Guld |
| CAS-latens | 52 |
| Minnesspänning | 1.1 V |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| Minne rankning | 1 |
| Komponent för | Server |
| Internminne | 16 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 1 x 16 GB |
| Dataöverföringshastighet | 6400 MT/s |
| Buffrad minnestyp | Registered (buffered) |
| On-Die ECC | ![]() |
| EAN | 0740617352245 |
| Garanti | 30 år |
| Source: Icecat.biz | |
Lås upp serverns fulla potential med KINGSTON 16GB DDR5 6400MT/s ECC Reg 1Rx8-modulen. Den här minnesmodulen är designad för högpresterande applikationer och garanterar exceptionell tillförlitlighet och effektivitet, vilket gör den idealisk för datacenter och krävande arbetsstationer. Med en anmärkningsvärd minneshastighet på 6400MT/s förbättrar den här modulen dramatiskt dataöverföringshastigheterna, vilket avsevärt minskar laddningstiderna och förbättrar systemets övergripande svarstider. Utrustad med Error-Correcting Code (ECC)-teknik upptäcker och korrigerar den automatiskt datafel, vilket säkerställer maximal dataintegritet och systemdrifttid för dina kritiska applikationer.
1Rx8-organisationen och en 288-pin DIMM-formfaktor gör installationen enkel, vilket säkerställer kompatibilitet med system som stöder DDR5 ECC Registered-minne. Denna RAM-modul arbetar med en låg spänning på 1,1 V, vilket optimerar energieffektiviteten samtidigt som den levererar enastående prestanda. Eftersom framtidens databehandling kräver mer av hårdvaran är KINGSTON DDR5 ECC-modulen konstruerad för att hålla jämna steg med uppgraderingar och ger en framtidssäker lösning för dina minnesbehov.
Viktiga funktioner- Kapacitet: 16GB
- Minnestyp: DDR5
- Hastighet: 6400MT/s
- Formfaktor: 288-pin DIMM
- ECC: Ja, med Error-Correcting Code för dataintegritet
- Spänning: 1,1V för förbättrad energieffektivitet
- Kompatibilitet: Designad för servrar och högpresterande arbetsstationer
- Robust prestanda för krävande applikationer
- 1 x KINGSTON 16GB DDR5 6400MT/s ECC Reg-modul
- Snabbstartsguide
- Garantiinformation
Beräknad leverans: 07.05 - 10.05
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 07.05 - 10.05
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 07.05 - 10.05
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 07.05 - 10.05
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 07.05 - 10.05
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 07.05 - 10.05
Beräknad leveranstid: 07.05 - 09.05
Beräknad leveranstid: 08.05 - 10.05
Beräknad leveranstid: 08.05 - 10.05
Beräknad leveranstid: 08.05 - 09.05
Beräknad leveranstid: 07.05 - 10.05
Beräknad leveranstid: 07.05 - 10.05
Beräknad leveranstid: 08.05 - 09.05


