LG UltraGear 32GX870A-B 32" 4K UHD, OLED, 480Hz gamingskärm
Tillverkare: LG
ID: 32GX870A-B
Beräknad leverans: 20.05 - 21.05
25st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt Information om butiken
Skärm
Bildpunktavstånd0,1814 x 0,1814 mm
Kontrastförhållande (medel)1500000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal81,3 cm (32")
Svarstid (medel)0,03 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek79,9 cm
Pekskärmcross
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningRGB LED
Max uppdateringsfrekvens480 hz
SkärmtypOLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
Pixeltäthet137,68 ppi
Färgomfång98,5%
PaneltypOLED
SkärmformPlatt
Antal färger1,07 miljarder färger
checkmark
Ljusstyrka (max)1300 cd/m²
Ljusstyrka (normal)275 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400 True Black, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10)
FärgområdesstandardDCI-P3
Anslutningar
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.1
HDMIcheckmark
HDCPcross
Antal Displayportar1
DisplayPort-version2.1
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.0
Typ av USB-port uppströmsUSB Type-C
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms2
USB-strömleveranscheckmark
USB-strömförsörjning upp till90 W
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)714,1 mm
Höjd (med stativ)620,9 mm
Djup (med stativ)249,8 mm
Vikt (utan stativ)5,6 kg
Höjd (utan stativ)411,8 mm
Bredd (utan stativ)714,1 mm
Djup (utan stativ)65 mm
Vikt (med stativ)9,8 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)275 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar33 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar36 kWh
Förpackning
Vikt inkl. förpackning13,9 kg
Låddjup544 mm
Höjd183 mm
Förpackningens bredd973 mm
Ergonomi
Produktvikt (oz)cross
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-30 - 30°
Lutningsvinkel-8 - 15°
Svängarmcheckmark
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)11 cm
Förpackningens innehåll
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Varumärkesspecifika teknologierBlack Stabilizer, Crosshair, Dubbelt läge
FPS-räknarecheckmark
Minskad rörelseoskärpacheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcross
Prestanda
smarta funktionerEnergisparande
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Typ av NVIDIA G-SYNCG-SYNC Compatible
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Uteffekt (RMS)14 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
EAN8806096510520
LG 32GX870A-B är en 32-tums gamingskärm med en OLED-panel och 4K Ultra HD-upplösning. Den har en dual-mode funktion för uppdateringsfrekvensen som når 240 Hz vid 4K och upp till 480 Hz i FHD-läge. Med en responstid på 0.03 ms (GtG) återges snabba rörelser med hög skärpa. Panelens kontrastförhållande är 1500000:1 och ljusstyrkan ligger på 275 cd/m², vilket bidrar till en detaljerad och klar bild.
Anslutningarna består av två HDMI 2.1-portar och en DisplayPort 2.1-port. En inbyggd USB-hubb och ett hörlursuttag finns för anslutning av kringutrustning. Det medföljande stativet är fullt justerbart och erbjuder höjd-, lutnings-, vridnings- och pivotfunktioner. För alternativa monteringslösningar finns stöd för VESA-standarden 100 x 100 mm. Skärmen har även integrerade högtalare för grundläggande ljud.
Nyckelfunktioner:
  • 32-tums OLED-panel med 4K UHD-upplösning
  • Dual-mode uppdateringsfrekvens på 240 Hz (4K) eller 480 Hz (FHD)
  • 0.03 ms (GtG) responstid
  • Stöd för DisplayHDR 400 True Black
  • Täcker 98.5% av DCI-P3 färgrymden