Panasonic TOUGHBOOK 40 MK2 14" Ultra 7 165H, 16 GB, 1 TB, Win 11 Pro - bärbar dator
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Processor | |
| Processor | 165H |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel Core Ultra 7 |
| Processorkärnor | 16 |
| Processortrådar | 22 |
| Processorboostfrekvens | 5 GHz |
| Processorns cache | 24 MB |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| Effektiva kärnor | 8 |
| Prestandakärnor | 6 |
| Processorns baseffekt | 28 W |
| Maximal turboeffekt | 115 W |
| Basfrekvens för effektiv kärna | 0,9 GHz |
| Basfrekvens för prestandakärna | 1,4 GHz |
| Processorgenerering | Intel Core Ultra (Serie 1) |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 3,8 GHz |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 5 GHz |
| LP-E-kärnor (Low Power Efficient-cores) | 2 |
| Maximal turbofrekvens för LP-E-kärna (Low Power Efficient-core) | 2,5 GHz |
| Basfrekvens för LP-E-kärna (Low Power Efficient-core) | 700 MHz |
| Lagring | |
| Total lagringskapacitet | 1000 GB |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Maximalt internminne | 16 GB |
| Minne klockhastighet | 5600 MHz |
| Internminne | 16 GB |
| Skärm | |
| Skärm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Ljusstyrka | 1200 cd/m² |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm | ![]() |
| LED-bakgrundsbelysning | ![]() |
| HD-typ | FHD |
| Paneltyp | IPS |
| Reflexdämpande ytskikt | ![]() |
| Audio | |
| Ljudsystem | MaxxAudio |
| Inbyggd mikrofon | ![]() |
| Högtalartillverkare | Waves |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | ![]() |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 1 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 1 |
| Intel® Thunderbolt 4 | ![]() |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 4,65 kg |
| Höjd | 53,3 mm |
| Bredd | 353,1 mm |
| Djup | 302,3 mm |
| Strömtillförsel | |
| AC-adapter, inspänning | 100 - 240 V |
| USB-strömleverans | ![]() |
| Laddningsport USB Typ-C | ![]() |
| Tangentbord | |
| Numeriskt tangentbord | ![]() |
| Tangentbordsspråk | Nordic |
| Tangentbord med bakgrundsbelysning | ![]() |
| Nätverk | |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ![]() |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN-kontrollens modell | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Lagringsmedia | |
| Diskkapacitet | 1024 GB |
| Typ av minneskort | MicroSDXC, MicroSD (TransFlash), MicroSDHC |
| Total lagringskapacitet | 1024 GB |
| Inbyggd kortläsare | ![]() |
| Lagringsmedia | SSD |
| NVMe | ![]() |
| Bevakning | |
| Produktvikt (oz) | ![]() |
| Trusted Platform Module (TPM) | ![]() |
| Fingeravtrycksläsare | ![]() |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Certifikat | |
| Certifiering | MIL-STD-810H, MIL-STD-461G |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Kamera | |
| Främre kamera | ![]() |
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 5 MP |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | ![]() |
| Batteri | |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 3 h |
| Batterispänning | 10,8 V |
| Design | |
| Formfaktor | Clamshell |
| Produktens färg | Svart, Silver |
| Robust design | ![]() |
| Stöd till styluspenna | ![]() |
| Grafiken | |
| Ombord grafikkort modell | Intel Arc Graphics |
| Diskret grafikkortsmodell | Not available |
| Ombord grafikkort | ![]() |
| Diskret grafikkort | ![]() |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel Arc Graphics |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Egenskaper | |
| Produkttyp | Bärbar dator |
| Sparsity-support | ![]() |
| Stöd för Windows Studio-effekter | ![]() |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| NPU (Neural Processor Unit) | Intel AI Boost |
| EAN | 5054444723600 |
Panasonic TOUGHBOOK 40 MK2 är en stryktålig bärbar dator konstruerad för användning i krävande miljöer som fältarbete och industri. Den drivs av en Intel Core Ultra 7 165H-processor och är utrustad med 16 GB internminne, vilket ger prestanda för att hantera komplexa applikationer. Systemet har en 1024 GB SSD som säkerställer snabb dataåtkomst och korta starttider för operativsystemet. Datorn levereras med Windows 11 Pro förinstallerat, vilket ger tillgång till företagsinriktade funktioner och säkerhetsverktyg.
Enheten har en 14-tums FHD-pekskärm som är anpassad för fältbruk. Dess robusta chassi är designat för att motstå de påfrestningar som uppstår i mobila arbetsmiljöer. För anslutning till specialiserad och äldre utrustning finns portar som VGA, seriell och LAN. Ett bakgrundsbelyst nordiskt tangentbord underlättar användning i svagt ljus, och den integrerade fingeravtrycksläsaren erbjuder ett säkert alternativ för inloggning.
Nyckelfunktioner:- Drivs av en Intel Core Ultra 7 165H-processor
- Utrustad med 16 GB RAM och 1024 GB SSD-lagring
- Har en 14-tums FHD-skärm med pekfunktion
- Använder Windows 11 Pro som operativsystem
- Inkluderar anslutningar som VGA och seriell port
- Har ett bakgrundsbelyst tangentbord med nordisk layout
Beräknad leverans: 05.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 05.06 - 08.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 05.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 05.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 05.06 - 08.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leveranstid: 05.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 05.06 - 07.06
Beräknad leveranstid: 06.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 06.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 06.06 - 07.06
Beräknad leveranstid: 05.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 05.06 - 08.06
Beräknad leveranstid: 06.06 - 07.06
- leaflet (English)


