Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Tekniska data | |
| Enhetstyp | SSD |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 10 g |
| Höjd | 2,3 mm |
| Bredd | 22 mm |
| Djup | 80 mm |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (max) | 8,25 W |
| Strömförbrukning (genomsnitt) | 8,25 W |
| Övriga egenskaper | |
| Produktens färg | Ej tillämpligt |
| Sekventiell läsning | 7000 MB/s |
| Egenskaper | |
| Diskkapacitet | 1000 GB |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 2000000 h |
| Dataöverföringshastighet | 64 Gbit/s |
| ECC | ![]() |
| Läshastighet | 7000 MB/s |
| Skrivhastighet | 6900 MB/s |
| Stöd för S.M.A.R.T. | ![]() |
| TRIM-stöd | ![]() |
| Okorrigerbara Bit Error Rate (UBER) | 1 per 10^15 |
| Förbättrad effekt Loss Data Protection-teknik | ![]() |
| Random skriv (100% span) | 1150000 IOPS |
| Hårdvarukryptering | ![]() |
| SSD temperaturövervakning | ![]() |
| Produkttyp | SSD-disk |
| PCI Express-databanor | x4 |
| End-to-End-dataskydd | ![]() |
| TBW-betyg | 600 |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| NVMe | ![]() |
| Sekventiell läshastighet (ATTO) | 7000 MB/s |
| Temperaturövervakning och loggning | ![]() |
| EAN | 0649528942654 |
Micron 3500 NVMe SSD är en lagringsenhet designad för prestandakrävande klientapplikationer, inklusive professionell databehandling och innehållsskapande. Enheten använder PCIe Gen4 x4-gränssnittet, vilket möjliggör sekventiella läshastigheter på upp till 7000 MB/s och sekventiella skrivhastigheter på 6900 MB/s.
Den höga överföringskapaciteten minimerar latens och garanterar snabb applikationsstart, vilket är viktigt i miljöer med högintensivt arbete. Micron 3500 stödjer dessutom hårdvarubaserad 256-bitars kryptering via TCG Pyrite 2.02 för att säkerställa dataintegriteten. SSD-enheten har en genomsnittlig drifttid på 2 miljoner timmar (MTBF) och är specificerad för en total skrivvolym (TBW) på 600.
Enheten är konstruerad med 3D TLC NAND-teknik och inkluderar funktioner som felkorrigeringskoder (ECC) och förbättrat skydd vid strömförlust. Dess M.2 2280-formfaktor bibehåller en kompakt profil, vilket gör den kompatibel med moderna bärbara datorer och stationära system.
Nyckelfunktioner:- Lagringskapacitet 1000 GB
- Använder PCIe 4.0 x4 gränssnitt
- Slumpmässig läsprestanda 1 050 000 IOPS
- Slumpmässig skrivprestanda 1 150 000 IOPS
- Uthållighetsklassificering 600 TBW
- Har en M.2 2280 formfaktor
- Maskinvarukryptering 256 bitar
- Stöder NVMe version 2.0c
Beräknad leverans: 01.05 - 04.05
Idag: Stängt (Annandag påsk)
Beräknad leverans: 01.05 - 04.05
Idag: Stängt (Annandag påsk)
Beräknad leverans: 01.05 - 04.05
Idag: Stängt (Annandag påsk)
Beräknad leverans: 01.05 - 04.05
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 01.05 - 04.05
Idag: Stängt (Annandag påsk)
Beräknad leveranstid: 01.05 - 04.05
Beräknad leveranstid: 01.05 - 03.05
Beräknad leveranstid: 02.05 - 04.05
Beräknad leveranstid: 02.05 - 04.05
Beräknad leveranstid: 02.05 - 03.05
Beräknad leveranstid: 01.05 - 04.05
Beräknad leveranstid: 01.05 - 04.05
Beräknad leveranstid: 02.05 - 03.05

