Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Tekniska data | |
| Enhetstyp | SSD |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 10 g |
| Höjd | 2,3 mm |
| Bredd | 22 mm |
| Djup | 80 mm |
| Strömtillförsel | |
| Driftspänning | 3.3 V |
| Strömförbrukning (viloläge) | 0,4 W |
| Strömförbrukning (max) | 8,25 W |
| Strömförbrukning (genomsnitt) | 8,25 W |
| Miljökrav | |
| Stötar vid drift | 1 G |
| Övriga egenskaper | |
| Sekventiell skrivning | 5100 MB/s |
| Sekventiell läsning | 7000 MB/s |
| Egenskaper | |
| Diskkapacitet | 512 GB |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 2000000 h |
| ECC | ![]() |
| Läshastighet | 7000 MB/s |
| Skrivhastighet | 5100 MB/s |
| Stöd för hot-plug | ![]() |
| Stöd för S.M.A.R.T. | ![]() |
| TRIM-stöd | ![]() |
| Okorrigerbara Bit Error Rate (UBER) | 1 per 10^15 |
| Förbättrad effekt Loss Data Protection-teknik | ![]() |
| Random skriv (100% span) | 1150000 IOPS |
| Hårdvarukryptering | ![]() |
| SSD temperaturövervakning | ![]() |
| Produkttyp | SSD-disk |
| PCI Express-databanor | x4 |
| End-to-End-dataskydd | ![]() |
| TBW-betyg | 300 |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| NVMe | ![]() |
| Stöd för DevSlp (device sleep) | ![]() |
| Temperaturövervakning och loggning | ![]() |
| EAN | 0649528942555 |
Micron 3500 NVMe SSD är en lagringslösning designad för krävande klientarbetsbelastningar och stationära system. Denna enhet använder PCIe Gen 4 x4-gränssnittet (NVMe 2.0c), vilket möjliggör sekventiella läshastigheter upp till 7000 MB/s och skrivhastigheter på 5100 MB/s. Prestandan stöds av 3D TLC NAND-teknik och bibehåller höga I/O-nivåer, med upp till 1 050 000 slumpmässiga läs-IOPS. Denna kapacitet bidrar till snabb systemrespons och effektiv hantering av stora dataflöden.
Med formfaktorn M.2 2280 passar SSD:n i de flesta moderna bärbara och stationära system. Enheten har en hållbarhetsklassning (TBW) på 300, vilket indikerar en lång livslängd under normal klientanvändning. Tillförlitligheten stöds ytterligare av en MTBF på 2 miljoner timmar, inbyggd ECC och förbättrat skydd mot dataförlust vid strömavbrott. Dess kompakta höjd på 2.3 mm underlättar integration i slimmade chassin.
Nyckelfunktioner:- Lagringskapacitet på 512 GB
- M.2 2280 formfaktor
- Gränssnitt: PCIe 4.0 x4 (NVMe 2.0c)
- Sekventiell läshastighet upp till 7000 MB/s
- Sekventiell skrivhastighet upp till 5100 MB/s
- Random Read (100% span): 1 050 000 IOPS
- Random Write (100% span): 1 150 000 IOPS
- Hållbarhet på 300 TBW
- Hårdvarukryptering (TCG Pyrite 2.02)
- Medeltid mellan fel (MTBF) på 2 miljoner timmar
Beräknad leverans: 24.04 - 27.04
Idag: 11:00 - 15:00
Beräknad leverans: 24.04 - 27.04
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 24.04 - 27.04
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 24.04 - 27.04
Idag: Stängt
Beräknad leverans: 24.04 - 27.04
Idag: Stängt (påsk)
Beräknad leveranstid: 24.04 - 27.04
Beräknad leveranstid: 25.04 - 27.04
Beräknad leveranstid: 24.04 - 26.04
Beräknad leveranstid: 25.04 - 27.04
Beräknad leveranstid: 25.04 - 26.04
Beräknad leveranstid: 24.04 - 27.04
Beräknad leveranstid: 24.04 - 27.04
Beräknad leveranstid: 25.04 - 26.04


