Samsung UE40F6002 40" Full HD LED Tizen TV, 50 Hz, HDR10+
Tillverkare: SAMSUNG
ID: UE40F6002
Beräknad leverans: 20.05 - 21.05
12st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Skärm diagonal101,6 cm (40")
Upplösning1920 x 1080 pixlar
Diagonal skärmstorlek100 cm
Typ av LED-bakgrundsbelysningLED
SkärmtypLED
Native bildförhållande16:10
HD-typFull HD
SkärmformPlatt
Benämning av dynamiskt kontrastförhållandeMega Kontrast
Standard uppdateringsfrekvens50 hz
Audio
Uteffekt (RMS)20 W
Ljudutgångskanaler2.0 kanaler
Inbyggda högtalarecheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anpassningsbart ljudcheckmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar1
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Hörlursutgångar1
PC-In (D-Sub)cross
Antal RF-ingångar2
Antal HDMI-portar2
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDCPcross
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)cross
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common Interface Plus (CI+)-version1.4
Vikt & dimension
Djup74,8 mm
Bredd (med stativ)906,3 mm
Höjd (med stativ)546 mm
Djup (med stativ)157,6 mm
Vikt (utan stativ)5,8 kg
Höjd (utan stativ)519,3 mm
Bredd (utan stativ)906,3 mm
Djup (utan stativ)74,8 mm
Vikt (med stativ)5,9 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)39 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassF
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning220 - 240 V
Strömförbrukning (max)75 W
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar39 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar59 kWh
Nätverk
Wi-Fi-standarderWi-Fi 5 (802.11ac)
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Webbläsarecheckmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning7,6 kg
Låddjup118 mm
Höjd587 mm
Förpackningens bredd988 mm
TV-tuner
Typ av tunerAnalog och digital
Antal mottagare2 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-T2
Management features
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
Röststyrningcheckmark
Fungerar med Amazon Alexacheckmark
Fungerar med Google Assistantcross
Fungerar med Samsung Bixbycheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Kabel inkluderadAC
Typ av fjärrkontrollTM1240A
Skrivbordsstativcheckmark
Specialegenskaper
Samsung-teknik (AV/TV)Built-in SmartThings Hub, Spelhub, Q-Symphony, Samsung TV Plus
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering200 x 200 mm
Färg på stativetSvart
På / av-knappcross
VESA-fästecheckmark
Typ av metallring3 Bezel-less
Prestanda
Spellägecross
Ljussensorcross
Lokal nedtoningcross
BildbehandlingsteknikHyper Real, Samsung Contrast Enhancer
checkmark
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Stöd för appen SmartThingscheckmark
SpelfunktionerSpelhub
Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktionMicro Dimming Pro
Smart-TV
Installerat operativsystemTizen
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
HbbTVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version2.0.3
EAN8806095968759
Samsung UE40F6002 är en 40-tums TV utrustad med en LED-panel som levererar Full HD-upplösning (1920 x 1080 pixlar). Bildbehandlingen sköts av bildmotorn Hyper Real, som är konstruerad för att optimera skärpa och färgåtergivning. Modellen har stöd för HDR10+, vilket ger ett utökat kontrastomfång och mer nyanserade färger vid visning av kompatibelt material. Den platta skärmen har en uppdateringsfrekvens på 50 Hz, vilket är standard för traditionell TV-sändning och filmuppspelning.
Nyckelfunktioner:
  • Skärm: 40 tum (101.6 cm), LED-panel
  • Upplösning: Full HD (1920 x 1080 pixlar)
  • Bildteknik: Hyper Real bildmotor, HDR10+
  • Smart TV: Tizen operativsystem med Smart Hub
  • Ljud: 20 W uteffekt, 2.0-kanals högtalare, OTS Lite
  • Anslutningar: 2 HDMI, 1 USB 2.0, Ethernet (LAN)
  • Trådlös anslutning: Wi-Fi 5, Bluetooth
  • VESA-montering: 200 x 200 mm
  • Energiklass: F
  • Mått med stativ: 906.3 x 546 x 157.6 mm