Samsung Odyssey G7 S27DG702EU 27" 4K UHD, IPS, 144 Hz gamingskärm
Tillverkare: SAMSUNG
ID: LS27DG702EUXDU
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
17st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Kontrastförhållande (medel)1000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Bildstorlek horisontalt59,7 cm
Bildstorlek vertikalt33,6 cm
Skärm diagonal68,6 cm (27")
Svarstid (medel)1 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek68 cm
Pekskärmcross
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens144 hz
SkärmtypLED
Anti-glare skärmcross
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
Pixeltäthet163 ppi
PaneltypIPS
SkärmformPlatt
Antal färger1 miljarder färger
sRGB-täckning (typisk)99%
checkmark
Ljusstyrka (normal)350 cd/m²
FärgområdesstandardsRGB
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2,1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströmsUSB Typ B
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms2
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)613 mm
Höjd (med stativ)553,2 mm
Djup (med stativ)263,5 mm
Vikt (utan stativ)3,9 kg
Höjd (utan stativ)361,5 mm
Bredd (utan stativ)613 mm
Djup (utan stativ)73,8 mm
Vikt (med stativ)7,1 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)26 W
NätaggregatstypExtern
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
AC-inspänning100 - 240 V
Strömförbrukning (max)78 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar26 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar46 kWh
Miljökrav
Intervall för relativ operativ luftfuktighet10 - 80%
Temperatur vid drift10 - 40 ° C
Nätverk
Wi-Fi-standarderWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version5.2
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning8,9 kg
Låddjup478 mm
Höjd159 mm
Förpackningens bredd695 mm
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Monteringsbar på väggencheckmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-30 - 30°
Lutningsvinkel-2 - 25°
Svängarmcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Pivot vinkel-92 - 92°
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)12 cm
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Strömkabel längd1,5 m
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Ljudspeglingcheckmark
Röstinteraktion (fjärrfält)checkmark
Universal guidecheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
Installerat operativsystemTizen
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium
SpelfunktionerGame Bar 2.0, Spelhub, Ultrawide GameView
Multimedia
Uteffekt (RMS)10 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
EAN8806095724881
Samsung Odyssey G7 S27DG702EU är en 27-tums gamingskärm utformad för krävande spel. Den kombinerar en 4K UHD-upplösning (3840 × 2160 pixlar) med en Fast IPS-panel för att leverera en detaljerad och färgkorrekt bild. Med en uppdateringsfrekvens på 144 Hz och en svarstid på 1 ms återges snabba rörelser med minimal oskärpa, vilket är en fördel i tävlingsinriktade spel. Panelens 10-bitars färgdjup och stöd för 99 % av sRGB-färgrymden bidrar till en levande och korrekt bildåtergivning.
Nyckelfunktioner:
  • 27-tums Fast IPS-panel med 4K UHD-upplösning
  • 144 Hz uppdateringsfrekvens och 1 ms svarstid
  • Stöd för HDR10+ Gaming och 99 % sRGB-färgtäckning
  • Två HDMI 2.1-portar och en DisplayPort 1.4-port
  • Inbyggd USB 3.0-hubb med två nedströmsportar
  • Kompatibel med AMD FreeSync Premium
  • Fullt justerbart stativ med höjd, lutning, vridning och pivot
  • VESA-monteringsstandard på 100 x 100 mm