Thermal Grizzly Minus Pad 8 100x100mm 1.0mm 2-pack thermal pad
Tillverkare: THERMAL GRIZZLY
ID: TG-MP8-100-100-10-2R
1790€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25,5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
Manuals
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 70 g |
| Höjd | 1 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Djup | 100 mm |
| Tjocklek | 1 mm |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 73 g |
| Låddjup | 140 mm |
| Höjd | 5 mm |
| Förpackningens bredd | 170 mm |
| Förpackningstyp | Polypåse |
| Antal per förpackning | 2 styck |
| Design | |
| RoHS-efterlevnad | ![]() |
| Egenskaper | |
| Modell | Termisk kudde |
| Produktens färg | Rosa |
| värmeledningsförmåga | 8 W/m-K |
| Produkttyp | Termisk kudde |
| Inte ledande | ![]() |
| EAN | 4260711991653 |
Den här Thermal Grizzly Minus Pad 8 värmeledande kudden används för att fylla mellanrum mellan elektroniska komponenter och kylflänsar för effektivare värmeöverföring. Produkten erbjuder en värmeledningsförmåga på 8 W/m·K och består av modifierat silikon med metalloxider. Materialet är elektriskt icke-ledande, vilket förhindrar kortslutning vid kontakt med känsliga kretsar. Varje förpackning innehåller två kuddar med måtten 100x100 mm och en tjocklek på 1,0 mm. De är RoHS-certifierade och tål temperaturer ner till -100 °C.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Beräknad leverans: 10.06 - 16.06
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: 10.06 - 16.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 16.06
Posti: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 10.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 15.06
Posti: Postpaket
Beräknad leveranstid: 11.06 - 16.06
Beräknad leveranstid: 11.06 - 16.06
Matkahuolto: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 11.06 - 16.06
Beräknad leveranstid: 11.06 - 16.06
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: 11.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 11.06 - 15.06
Matkahuolto: Företagspaket
Beräknad leveranstid: 10.06 - 16.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 16.06
Matkahuolto: Hempaket
Beräknad leveranstid: 10.06 - 16.06
Beräknad leveranstid: 10.06 - 16.06
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: 11.06 - 15.06
Beräknad leveranstid: 11.06 - 15.06
- leaflet (English)
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.

