LG UltraGear 34G630A-B.AEUQ 34" UWQHD, VA, 240Hz, HDR curved gamingskärm
Tillverkare: LG
ID: 34G630A-B.AEUQ
Beräknad leverans: 22.05 - 25.05
9st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Bildpunktavstånd0,2317 x 0,2317 mm
Kontrastförhållande (medel)4000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Skärm diagonal86,4 cm (34")
Svarstid (medel)1 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning3440 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek86 cm
Grafikupplösningar som stöds3440 x 1440
Videolägen som stöds1440p
Pekskärmcross
Max uppdateringsfrekvens240 hz
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
HD-typWide Quad HD
Pixeltäthet110 ppi
Färgomfång95%
PaneltypVA
SkärmformKonkav skärm
Antal färger1,07 miljarder färger
checkmark
Ljusstyrka (normal)300 cd/m²
DCI-P3-täckning95%
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400
Bildskärmens krökning1500R
FärgområdesstandardDCI-P3
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
LjudanslutningJa
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.1
HDMIcheckmark
Antal Displayportar1
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar2
Inbyggd USB-hubbcross
Antal portar uppströms1
USB-strömleveranscheckmark
USB-strömförsörjning upp till15 W
Antal USB typ C-portar uppströms3
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)808 mm
Höjd (med stativ)512,4 mm
Djup (med stativ)235 mm
Vikt (utan stativ)5,3 kg
Höjd (utan stativ)363,9 mm
Bredd (utan stativ)808 mm
Djup (utan stativ)107,1 mm
Vikt (med stativ)7,3 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)37,5 W
NätaggregatstypExtern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar32 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar61 kWh
Miljökrav
Intervall för relativ operativ luftfuktighet0 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Fuktighet (förvaring)0 - 85%
Förpackning
FörpackningstypLåda
Ergonomi
Höjdjusteringcheckmark
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)12 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadDisplayPort, HDMI
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Varumärkesspecifika teknologierBlack Stabilizer
Picture-by-Picture (PbP)checkmark
FPS-räknarecheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium
Multimedia
Uteffekt (RMS)5 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
EAN8806096558058
Denna LG UltraGear 34G630A-B.AEUQ är en 34-tums bildskärm utrustad med en VA-panel. Med en Wide Quad HD-upplösning på 3440 x 1440 pixlar i bildförhållandet 21:9 erbjuds en bred arbetsyta. Skärmen är anpassad för snabb bildvisning med en uppdateringsfrekvens på 240 Hz, 1 ms responstid och stöd för AMD FreeSync Premium. Bildytan levererar en ljusstyrka på 300 cd/m² och ett kontrastförhållande på 4 000:1.
Anslutningarna utgörs av två HDMI 2.1-ingångar och en DisplayPort 1.4. Ljudet hanteras av två inbyggda högtalare med en effekt på 5 W vardera. Ergonomin säkerställs via ett stativ som kan höjdjusteras med 120 mm samt lutas och vridas i sidled för att uppnå rätt arbetsposition. För montering på fristående arm stöds VESA-standarden 100 x 100 mm. Hela konstruktionen väger 7 300 gram och placerar sig i energiklass G.
Huvudfunktioner:
  • Typisk strömförbrukning på 37,5 W under drift
  • Utrustad med en USB-C-port för dataanslutning uppströms
  • Integrerat 3,5 mm-uttag för anslutning av hörlurar
  • Bildytan har en pixeltäthet på 110 ppi
  • Bredden är 808 mm inklusive stativ