66690€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25,5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
Manuals
| Tekniska data | |
| Enhetstyp | SSD |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 7,8 g |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (viloläge) | 0,9 W |
| Strömförbrukning (max) | 3 W |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Stötar vid drift | 1000 G |
| Stötar i avstängt läge | 1000 G |
| Icke-drift vibrationer | 3,13 G |
| Vibrationer vid drift | 2,17 G |
| Maximal Icke fungerande höjd | 0,5 m |
| Övriga egenskaper | |
| Intern | ![]() |
| Strömförbrukning i aktivt läge | 3 W |
| Endurance betyg | 4,1 PB |
| Garantiperiod | 5 År |
| Egenskaper | |
| Diskkapacitet | 480 GB |
| Gränssnitt | Serial ATA III |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 2000000 h |
| Minnestyp | TLC 3D NAND |
| Dataöverföringshastighet | 6 Gbit/s |
| Läshastighet | 550 MB/s |
| Skrivhastighet | 500 MB/s |
| Random skrivning (4KB) | 48000 IOPS |
| Slumpvis läsning (4 kB) | 85000 IOPS |
| Komponent för | Server/arbetsstation |
| Okorrigerbara Bit Error Rate (UBER) | < 1 per 10^17 bits read |
| Förbättrad effekt Loss Data Protection-teknik | ![]() |
| Produkttyp | SSD |
| End-to-End-dataskydd | ![]() |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| NVMe | ![]() |
| Temperaturövervakning och loggning | ![]() |
| EAN | 0840307303516 |
Denna interna SSD på 480 GB är avsedd för datacenter och arbetsstationer och använder ett SATA III-gränssnitt istället för NVMe. Enheten följer standardformfaktorn M.2 2280 och kan monteras direkt i kompatibla servermoderkort och expansionskort. Den är lämpad för arbetsbelastningar som kräver tillförlitlig SATA-baserad lagring.
Enheten är baserad på TLC 3D NAND-flashminne med en uthållighet optimerad för krävande drift dygnet runt i företagsmiljöer. Den har stöd för upp till 4,7 enhetsskrivningar per dag (DWPD) med ett värde för totalt skrivna terabyte (TBW) på 4 100. Inbyggt skydd mot strömavbrott minskar risken för datakorruption vid plötsliga avbrott. M.2-formatet möjliggör säker installation direkt på värdkortet.
Huvudfunktioner:- Sekventiella läs- och skrivhastigheter på 550 MB/s respektive 500 MB/s
- Slumpmässig 4K-prestanda på 85 000 IOPS vid läsning och 48 000 IOPS vid skrivning
- 6 Gbit/s SATA-gränssnitt för att maximera tillgänglig bandbredd
- Medeltid mellan fel (MTBF) på 2 000 000 timmar
- Strömförbrukning på 3 W vid aktivitet och 0,9 W i viloläge för effektiv värmehantering
- Vikt på 7,8 g för att minska mekanisk påfrestning på anslutningsporten
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Postpaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Företagspaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Hempaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
- leaflet (English)
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.


