Fractal Design Pop 2 Vision midi-tower chassi med RGB-belysning och fönster, svart
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Anslutningar | |
| Ljudanslutning | Ja |
| Ljudutgång | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in | ![]() |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)-portar | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | ![]() |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| USB C-typ, antal portar | 1 |
| Vikt & dimension | |
| Höjd | 441 mm |
| Bredd | 297 mm |
| Djup | 434 mm |
| Lagringsmedia | |
| Antalet hårddiskar som stöds | 4 |
| Antal lagringsenheter som stöds | 4 |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Kylning | |
| Kylning | ![]() |
| Maximal främre fläktar | 2 |
| Frontfläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Sidofläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Bakre fläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Toppfläktdiametrar som stöds | 120, 140 mm |
| Undre fläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Antal sidofläktar som stöds (max) | 2 |
| Antal bakfläktar som stöds (max) | 1 |
| Antal toppfläktar som stöds (max) | 3 |
| Antal bottenfläktar som stöds (max) | 2 |
| Flytande kylförmåga | ![]() |
| Storlek som stöds för bakre radiator | 120 mm |
| Storlek som stöds för främre radiator | 280 mm |
| Övriga egenskaper | |
| Skruvar medföljer | ![]() |
| Design | |
| Formfaktor | Midi-Tower |
| Material | Stål, Härdat glas |
| Produktens färg | Svart |
| Belysning | ![]() |
| Förbättrad kabelhantering | ![]() |
| Anti-dammfilter | ![]() |
| Antal 3,5 "vikar | 1 |
| Lämplig för | Spela |
| Sidoruta | ![]() |
| Antal interna 3,5 "platser | 1 |
| Maximal CPU-kylarhöjd | 17,2 cm |
| Antalet expansionsplatser | 7 |
| Maximal PSU-längd | 19 cm |
| Antal 2,5 "vikar | 3 |
| Produkttyp | Datorchassi |
| Panel(er) i härdat glas | ![]() |
| RGB-kontrollknapp | ![]() |
| Strömförsörjning | |
| Strömförsörjning plats | Botten |
| Strömförsörjning ingår | ![]() |
| Strömförsörjningsstorlekar som stöds | ATX |
| EAN | 7340172712169 |
| Garanti | 2 år |
Fractal Design Pop 2 Vision Tempered Glass är ett svart chassi med glaspaneler i fronten och på sidan som ger full insyn till de interna komponenterna. Chassit stöder moderkortsformat från Mini-ITX upp till E-ATX. Det har även stöd för back-connect-moderkort, vilket gör att ström- och datakablar kan dras bakom moderkortsplåten för att hålla huvudkammaren ren och optimera luftflödet. Chassit har monteringspunkter för både luftkylare och vattenkylningssystem.
Chassits stålram ger en stabil konstruktion. Inbyggda dammfilter minskar dammuppbyggnaden och bidrar till en effektiv kylning. Dedikerade kanaler för kabeldragning och medföljande monteringsdetaljer förenklar installationen. En bottenmonterad nätaggregatstunnel separerar nätaggregatet från huvudkammaren. I/O-panelen har ett kombinerat uttag för headset och en separat mikrofoningång, medan en integrerad styrenhet möjliggör manuell justering av RGB-belysningen utan att programvara krävs.
Huvudfunktioner:- Mått och vikt: 297 mm bredd × 441 mm höjd × 434 mm djup, 9,7 kg
- Expansion: 7 expansionsplatser för grafikkort och andra komponenter
- Lagringskapacitet: Stöder upp till fyra enheter via tre 2,5-tumsplatser och en 3,5-tumsplats
- CPU-kylare: Stöder tornkylare med en höjd på upp till 172 mm
- Nätaggregat: Stöder ATX-nätaggregat med en längd på upp till 190 mm
- Radiatorkompatibilitet: Stöder radiatorer i toppen upp till 360 mm, i fronten upp till 280 mm och bakåt upp till 120 mm
- Förinstallerade fläktar: Sex 120 mm Aspect 12X Reverse RGB-fläktar (fram, sida, botten) och en 120 mm fläkt baktill
- USB-anslutning: En USB 3.2 Gen 1 Type-A-port och en USB 3.2 Gen 2 Type-C-port på frontpanelen
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 01.06 - 02.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 01.06 - 02.06
Beräknad leveranstid: 01.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 01.06 - 02.06
Beräknad leveranstid: 01.06 - 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06


