Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Frekvensband | 2,4 GHz |
| Bluetooth | ![]() |
| USB-anslutning | ![]() |
| IR-anslutning | ![]() |
| Mikrofon | |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 10000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | 38 dB |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |
| Mikrofon ingångsimpedans | 2200 Ω |
| Antal mikrofoner | 1 |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Infällbar mikrofon | ![]() |
| Löstagbar mikrofon | ![]() |
| Hörlurar | |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 40000 hz |
| Hörlurarkänslighet | 118 dB |
| Impedans | 32 Ω |
| Drivenhet | 4 cm |
| Typ av örondel | Intraaural |
| Driver-typ | Grafen |
| Antal förare | 1 |
| Typ av ljudreducering | Adaptiv |
| Brusreducerande | ![]() |
| Förpackningens innehåll | |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB |
| Batteri | |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Drifttid för batteri | 60 h |
| Uppspelningstid | 60 h |
| Snabb laddning | ![]() |
| Laddningskälla | USB |
| Samtalstid (brusreducering av) | 60 h |
| Prestanda | |
| Produktens färg | Kol |
| Färg på bakgrundsbelysning | Multifärg |
| Bakgrundsbelysning | ![]() |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Handhållen |
| Rekommenderad användning | Spela |
| Virtuellt surroundljud | ![]() |
| Produkttyp | Headset |
| On-ear control unit | |
| Virtuell surround-teknik | Dolby Atmos |
| Material | Aluminium |
| EAN | 0840440484622 |
CORSAIR VIRTUOSO MAX är ett trådlöst gamingheadset i färgen Carbon, framtaget för långa spelsessioner. Headsetet ansluts via en trådlös mottagare med låg latens och har även stöd för Bluetooth, vilket gör det enkelt att koppla till mobila enheter. Det använder 40 mm-element i grafen för ljudåtergivning och har adaptiv, aktiv brusreducering som effektivt dämpar störande bakgrundsljud. Vid behov aktiverar du enkelt transparensläget för att höra din omgivning.
Headsetet har en ram i aluminium och batteriet räcker i upp till 60 timmar samt stöder snabbladdning. Den löstagbara mikrofonarmen ger tydlig röstupptagning och kan enkelt tas bort när du bara vill lyssna. Via USB kan headsetet även användas trådbundet, vilket gör att du kan fortsätta spela medan batteriet laddas.
Huvudfunktioner:- Hörlurarnas frekvensomfång: 20–40 000 Hz
- Akustisk impedans: 32 Ω
- Högtalarkänslighet: 118 dB
- Mikrofonens frekvensomfång: 100–10 000 Hz
- Mikrofonkänslighet: 38 dB
- Färg: Carbon
Beräknad leverans: 29.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 29.05 - 01.06
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 29.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 29.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 29.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 29.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 29.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 30.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 30.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 30.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 29.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 29.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 30.05 - 31.05


