Aruba Instant IAP-305-RW Wireless Access Point, 802.11n/ac, 2x2:2/3x3:3 MU-MIMO, dual radio, integrated antennas. A group of up to 128 IAPs can be managed by a
Valmistaja: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
ID: JX945A
35390€
Näytä ALV 0%
Näytä ALV 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Maarianhamina
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
| Liitettävyys | |
| USB-liitin | USB A-tyyppi |
| USB 2.0 -porttien määrä | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 460 g |
| Tuotteen korkeus | 38 mm |
| Tuotteen leveys | 165 mm |
| Tuotteen syvyys | 165 mm |
| Virranhallinta | |
| Power over Ethernet -tuki | ![]() |
| Tehonkulutus (maks.) | 13 W |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 5 - 93% |
| Varastointilämpötila | -40 - 70 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 50 °C |
| Suojaus | |
| Tietoturva-algoritmit | Ei tuettu |
| Antenni | |
| Antennityyppi | Sisäinen |
| Antennin vahvistustaso (maks.) | 5,4 dBi |
| Antennien määrä | 3 |
| Antennin ominaisuudet | Integroitu antenni |
| Antennin suuntaustyyppi | Ympärisäteilevä |
| Suunnittelu | |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| Sijoitus | Katto, Seinä |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| Ominaisuudet | |
| Tiedonsiirron enimmäisnopeus | 1600 Mbit/s |
| Modulointi | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Hajaspektritekniikkamenetelmä | DSSS, OFDM |
| Verkkostandardit | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ad, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Quality of Service -tuki | ![]() |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 10,100,1000 Mbit/s |
| Auto MDI/MDI-X | ![]() |
| 2,4 GHz | ![]() |
| 5 GHz | ![]() |
| MIMO | ![]() |
| MIMO-tyyppi | Multi User MIMO |
| Datan enimmäissiirtonopeus (2,4 GHz) | 300 Mbit/s |
| Datan enimmäissiirtonopeus (5 GHz) | 1300 Mbit/s |
| Logistiikkatiedot | |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 85176990 |
| EAN | 190017087719 |
| Takuu | 1 vuosi |
| Source: Icecat.biz | |
The Aruba 300 Series APs offer a choice of operating modes to meet your unique management and deployment requirements.
Controller-managed mode – When managed by Aruba Mobility Controllers, Aruba 300 Series APs offer centralized configuration, data encryption, policy enforcement and network services, as well as distributed and centralized traffic forwarding
Aruba Instant mode – In Aruba Instant mode, a single AP automatically distributes the network configuration to other Instant APs in the WLAN. Simply power-up one Instant AP, configure it over the air, and plug in the other APs – the entire process takes about five minutes. If WLAN requirements change, a built-in migration path allows 300 Series Instant APs to become part of a WLAN that is managed by a Mobility Controller
Remote AP (RAP) for branch deployments
Air monitor (AM) for wireless IDS, rogue detection and containment
Spectrum analyzer, dedicated or hybrid, for identifying sources of RF interference
Secure enterprise mesh
For large installations across multiple sites, the Aruba Activate service significantly reduces deployment time by automating device provisioning, firmware upgrades, and inventory management. With Aruba Activate, the Instant APs are factory-shipped to any site and configure themselves when powered up.
Controller-managed mode – When managed by Aruba Mobility Controllers, Aruba 300 Series APs offer centralized configuration, data encryption, policy enforcement and network services, as well as distributed and centralized traffic forwarding
Aruba Instant mode – In Aruba Instant mode, a single AP automatically distributes the network configuration to other Instant APs in the WLAN. Simply power-up one Instant AP, configure it over the air, and plug in the other APs – the entire process takes about five minutes. If WLAN requirements change, a built-in migration path allows 300 Series Instant APs to become part of a WLAN that is managed by a Mobility Controller
Remote AP (RAP) for branch deployments
Air monitor (AM) for wireless IDS, rogue detection and containment
Spectrum analyzer, dedicated or hybrid, for identifying sources of RF interference
Secure enterprise mesh
For large installations across multiple sites, the Aruba Activate service significantly reduces deployment time by automating device provisioning, firmware upgrades, and inventory management. With Aruba Activate, the Instant APs are factory-shipped to any site and configure themselves when powered up.
Multitronic Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Nouto myymälästä
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Posti: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Posti: Postipaketti
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Matkahuolto: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Posti: Ovelle-paketti
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Matkahuolto: Jakopaketti
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Matkahuolto: Kotijakelu
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Posti: Kotipaketti
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Edellä mainitut tekniset tiedot ovat vain viitteellisiä, ja ne voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pidätämme oikeuden korjata virheet ja käyttää kuvia ohjeellisina. Teksti voi sisältää automaattisesti luotuja tai koneellisesti käännettyjä osia, mikä saattaa aiheuttaa epätarkkuuksia.

