DeLonghi Dinamica ECAM 350.15.B -täysautomaattinen espressokone, musta
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 9,5 kg |
| Tuotteen korkeus | 348 mm |
| Tuotteen leveys | 236 mm |
| Tuotteen syvyys | 429 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1450 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 Hz |
| AC-syöttöjännite | 230 V |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Summeri | ![]() |
| Johdon pituus | 1,15 m |
| Valmiustila | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Taustavalaistut painikkeet | ![]() |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Tippalokeron vesitason ilmaisin | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 14 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,8 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 300 g |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Lämpötila-asetuksia | 3 |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut, Jauhettu kahvi |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 4 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399331143 |
DeLonghi Dinamica on täysautomaattinen espressokone, joka on suunniteltu valmistamaan kahvilatasoista kahvia kotikeittiössä. Laitteessa on säädettävällä jauhatusasteella varustettu integroitu kahvimylly, minkä ansiosta jokainen kupillinen voidaan valmistaa tuoreista pavuista. Koneen edistynyt lämmitysjärjestelmä ja optimaalinen paineenhallinta takaavat ihanteelliset olosuhteet laadukkaan creman ja täyteläisen maun syntymiselle. Kahvin uuttoa voi mukauttaa omien mieltymysten mukaan säätämällä kahvin vahvuutta, veden määrää ja uuttolämpötilaa.
Laitteella voi valmistaa perinteistä espressoa ja kahvia sekä muun muassa lungoa ja americanoa. Integroidulla höyryputkella ja maidonvaahdottimella onnistuu myös kuuman maidon ja pehmeän maitovaahdon valmistaminen erikoiskahveihin, kuten cappuccinoon ja latteen. Kosketuspainikkeilla toimivan käyttöliittymän ansiosta juomien valitseminen ja laitteen tilan seuraaminen on sujuvaa. Kahvisuuttimen korkeutta voi säätää, ja kahden suuttimen ansiosta laitteella voi valmistaa kaksi kupillista samanaikaisesti. Erillinen kuumavesitoiminto palvelee myös teenjuojia.
Tukeva laite on suunniteltu sijoitettavaksi suoraan työtasolle, ja se sulautuu vaivattomasti osaksi arjen rutiineja. Koneen ylläpitoa ja päivittäistä huoltoa helpottavat automaattinen itsepuhdistusohjelma, kalkinpoistotoiminto sekä täysin irrotettava uuttoyksikkö ja tippa-astia. Sisäänrakennettu vedenkovuuden säädin ja vesisuodatin auttavat pitämään järjestelmän puhtaana sekä ylläpitämään juomien korkeaa laatua pitkällä aikavälillä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Kahvin syöttötapa: kahvipavut ja jauhettu kahvi
- Teho: 1 450 W
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,8 l
- Papusäiliön tilavuus: 300 g
- Juomaohjelmia: 4
- Näytön tyyppi: LCD
- Mitat (leveys x syvyys x korkeus): 236 x 429 x 348 mm
- Paino: 9,5 kg
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
- manual pdf (English)
- manual pdf (English)


