Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 10 kg |
| Tuotteen korkeus | 398 mm |
| Tuotteen leveys | 280 mm |
| Tuotteen syvyys | 460 mm |
| Virranhallinta | |
| Energiansäästötila | ![]() |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1400 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 Hz |
| AC-syöttöjännite | 230 V |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Bluetooth | ![]() |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Värinäyttö | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Vesisäiliön tilavuus | 2,5 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 600 g |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Teräasetusten lukumäärä | 8 |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Samanaikaisten suodatusten lukumäärä | 0,5 |
| Kahvin vahvuusasetusten lukumäärä | 3 |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeusalue | 75 - 160 mm |
| Jauhintyyppi | Jauhin ruostumatonta terästä |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 6 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8016712037526 |
Saeco Royal Plus -espressokone on suunniteltu valmistamaan juomia automaattisesti vastajauhetuista pavuista. Laitteessa on integroitu kahvimylly, joka tarjoaa kahdeksan eri jauhatusasetusta uuton mukauttamiseksi käytetyn papulaadun mukaan. Ruostumattomasta teräksestä valmistettu lämmitysjärjestelmä ja 1400 watin teho takaavat tasaisen lämmön, kun taas 15 baarin pumppu huolehtii optimaalisesta paineesta uuton aikana. Käyttäjä voi säätää kahvin vahvuutta, veden määrää ja uuttolämpötilaa mieleisensä lopputuloksen saavuttamiseksi.
Värillinen LCD-kosketusnäyttö tekee juomien valitsemisesta ja laitteen hallinnasta sujuvaa ja johdonmukaista. Kuuden esiasetetun juomaohjelman avulla laite valmistaa muun muassa espresson, ristreton, lungon ja americanon. Sisäänrakennetun maidonvaahdottimen ja höyryputken ansiosta laitteella onnistuvat myös pehmeällä maitovaahdolla viimeistellyt erikoiskahvit, kuten cappuccino, latte ja latte macchiato. Säädettävä kahvisuutin mahdollistaa erikokoisten kuppien käytön, ja laite pystyy annostelemaan myös pelkkää kuumaa vettä tai maitoa.
Arjen säännöllistä käyttöä sujuvoittavat tilava 2,5 litran vesisäiliö sekä 600 gramman papusäiliö, joiden ansiosta täyttöväli pysyy pitkänä. Tukeva, ABS-muovista valmistettu runko on suunniteltu sijoitettavaksi suoraan keittiön työtasolle. Ylläpito on tehty vaivattomaksi automaattisten puhdistus- ja kalkinpoisto-ohjelmien sekä integroidun vedensuodattimen avulla. Laitteen huoltoa helpottavat lisäksi kokonaan irrotettava uuttoyksikkö, vesisäiliö ja tippa-astia, jotka on nopea huuhdella puhtaaksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin valmistus pavuista
- Teho 1400 W
- Lämmitysjärjestelmänä ruostumaton teräsboileri
- Uuttopaine 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus 2,5 l
- Integroitu kahvimylly
- Papusäiliön tilavuus 600 g
- Integroitu maidonvaahdotin ja höyryputki
- Kuusi esiasetettua juomaohjelmaa
- Automaattinen puhdistus ja kalkinpoisto
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- leaflet (English)


