Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Laakeritekniikka | SSO2 |
| Takuuaika | 6 vuosi/vuosia |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 330 g |
| Johdon pituus | 0,2 m |
| Tuotteen korkeus | 120 mm |
| Tuotteen leveys | 120 mm |
| Tuotteen syvyys | 25 mm |
| Tuulettimen paksuus | 2,5 cm |
| Tuulettimen mitat (LxSxK) | 120 x 120 x 25 mm |
| Virranhallinta | |
| Virtalähde | 1,68 W |
| Enimmäisvirta | 0,14 A |
| Jännite | 12 V |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | 4-pin |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Asennussarja | ![]() |
| Sisältää ruuvit | ![]() |
| Suunnittelu | |
| Materiaali | Nestekidepolymeeri (LCP) |
| Tuotteen väri | Beige, Ruskea |
| Tuulettimien määrä | 1 tuuletin(ta) |
| Tuulettimen liitin | 4-pin |
| Led-valaisu | ![]() |
| Tuuletinlapojen lukumäärä | 9 |
| Suorituskyky | |
| Malli | Tuuletin |
| Nopeudentunnistin | ![]() |
| Ilmavirtaus | 102,1 m³/h |
| Tuulettimen halkaisija | 12 cm |
| Sopii huoneisiin | Tietokonekotelo |
| Pienin ilmanpaine | 1,65 mmH2O |
| Suurin ilmanpaine | 2,34 mmH2O |
| Melutaso (alhainen nopeus) | 18,8 dB |
| Melutaso (korkea nopeus) | 22,6 dB |
| Pyörimisnopeus (maks.) | 2000 RPM |
| Pyörimisnopeus (min.) | 450 RPM |
| Laakerityyppi | Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO) |
| Tukee pulssinleveysmodulaatiota (PWM) | ![]() |
| Keskimääräinen vikaantumisaika (MTTF) | 150000 h |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kotelotuuletin |
| EAN | 9010018100563 |
| Takuu | 1 vuosi |
Noctua NF-A12x25R PWM on 120 mm:n kotelotuuletin, joka on suunniteltu tehokkaaseen ja hiljaiseen jäähdytykseen. Sen toiminta painottuu korkean staattisen paineen tuottamiseen, mikä tekee siitä sopivan ilmankiertoa rajoittaviin asennuksiin, kuten jäähdyttimiin tai tiheiden etupaneelien taakse. Tuulettimen lavat on valmistettu Noctuan Sterrox LCP -komposiittimateriaalista, ja sen aerodynaaminen muotoilu sisältää erittäin pienen, 0.5 mm:n kärkivälyksen. Tämä rakenne parantaa suorituskykyä sekä matalilla että korkeilla kierrosnopeuksilla.
Tuuletin perustuu SSO2-laakerointiin (Self-Stabilising Oil-pressure), joka takaa tasaisen toiminnan ja pitkän käyttöiän. Se tukee 4-pinnistä PWM-ohjausta nopeuden tarkkaa säätämistä varten, mikä on hyödyllistä melutason ja lämpötilojen hallinnassa. 2000 RPM:n maksiminopeudella tuuletin saavuttaa jopa 60.1 CFM:n ilmavirran ja 2.34 mmH2O:n staattisen paineen. Pakkaus sisältää tärinänvaimennuskiinnikkeet ja Low-Noise Adapter (L.N.A.) -sovittimen melun vähentämiseksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Halkaisija 120 mm ja 4-pinninen PWM-liitäntä
- Varustettu kestävällä SSO2-laakerilla
- Valmistettu Sterrox LCP -komposiittimateriaalista
- Suunniteltu korkean staattisen paineen tuottoon
- Tukee automaattista nopeudensäätöä PWM-ohjauksella
Arvioitu toimitus: 05.06. - 09.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 05.06. - 09.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 05.06. - 09.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 05.06. - 09.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 05.06. - 09.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 09.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 06.06. - 09.06.
Arvioitu toimitusaika: 06.06. - 09.06.
Arvioitu toimitusaika: 06.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 09.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 09.06.
Arvioitu toimitusaika: 06.06. - 08.06.
- leaflet (English)
- manual pdf (English)


