Sony Bravia KD55X85LAEP 55" 4K LED Google TV, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10
Valmistaja: SONY
ID: KD55X85LAEP
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
19kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija139,7 cm (55")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)139 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160, 4096 x 2160
Tuetut videomoodit480p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p
Led-taustavalon tyyppiDirect-LED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotionflow XR 960 Hz
Näytön teknologiaLCD
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus24 Hz, 30 Hz, 60 Hz, 120 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital, DTS Digital Surround
Nimellisteho RMS20 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatDolby Audio
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Aktiivinen ääniohjaus (ASC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
DVI-portticheckmark
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Komposiittivideo sisääntulo1
PC-ääni sisääncheckmark
Ääni sisään (V,O)1
RF-portteja1
HDMI-porttien lukumäärä4
HDMI-versio2.0/2.1
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
RS-232C-portit1
HDMI-pikakytkincheckmark
Paino ja mitat
Tuotteen leveys1227,4 mm
Tuotteen syvyys72 mm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1227,4 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)783,3 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)338 mm
Paino (ilman jalustaa)16,3 kg
Korkeus (ilman jalustaa)708,3 mm
Leveys (ilman jalustaa)1227,4 mm
Syvyys (ilman jalustaa)72 mm
Paino (jalustan kanssa)17,4 kg
Virranhallinta
Virrankulutus178 W
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50 Hz
AC-syöttöjännite220 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)178 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti76 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti102 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Tuettu selainVewd
Bluetooth-versio4.2
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitAVRCP, HDP, HID, HOGP, SPP
Selailucheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
HID-tukicheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino24 kg
Pakkauksen syvyys160 mm
Pakkauksen korkeus847 mm
Pakkauksen leveys1362 mm
PakkaustyyppiLaatikko
TV-viritin
Analogisen signaalin järjestelmäNTSC M, PAL M
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäATSC
Tuetut tv-taajuusalueetCATV, UHF, VHF
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Unitila-ajastincheckmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
ECO-tilacheckmark
Ääniohjauscheckmark
Hotel-tilacheckmark
Ääniohjaincheckmark
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Perus hotellitilacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Työpöytätelinecheckmark
Smart Remote sisältyycheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät200 x 200 mm
Jalustan väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Kääntyvä jalustacheckmark
Käyttöönottovuosi2023
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatit3G2, 3GA, AAC, AAC+, AC3, MP3, MP3 VBR, MP4
Melun vähentäminencheckmark
Pelitilacheckmark
Lapsilukkocheckmark
Tekstitys-toimintocheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
4K-skaalauscheckmark
KuvankäsittelyteknologiaSony 4K HDR Processor X1, Sony 4K X-Reality PRO, Sony XR Triluminos Pro
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)Dolby Vision, High Dynamic Range (HDR) 1000
PeliominaisuudetAutomaattinen viiveen minimoiva tila (ALLM), Vaihteleva virkistystaajuus (VRR)
Taustavalon himmennysteknologiaLocal Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuAndroid
Käyttöjärjestelmän versioAndroid TV
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
MusiikkisovelluksetClassic FM, YouTube Music
UrheilusovelluksetBT Sport
Lifestyle-sovelluksetFacebook, Google Talk, Skype
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Sovellusten jakelualustaGoogle Play
Yleisopascheckmark
EAN4548736151024
Takuu2 vuotta
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 55 tuumaa (139.7 cm), Direct-LED, 120 Hz, Motionflow XR
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessointi: 4K HDR Processor X1, 4K X-Reality PRO, paikallinen himmennys
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10
  • Pelaaminen: Pelitila
  • Ääni: 2 kaiutinta, yhteisteho 20 W, Dolby Atmos, DTS Digital Surround, eARC
  • Smart TV: Google TV, sisäänrakennettu ääniohjaus
  • Langaton: Wi-Fi (802.11ac), Bluetooth 4.2, Miracast
  • Liitännät: 4 x HDMI, 2 x USB 2.0, LAN, optinen äänilähtö
  • Energialuokka: F, valmiustilan kulutus 0.5 W
  • Kiinnitys: VESA 200 x 200 mm
  • Mitat jalustalla: 1227.4 × 783.3 × 338 mm