Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1000 W |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 40 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 2600 kg |
| Pakkauksen syvyys | 258 mm |
| Pakkauksen korkeus | 290 mm |
| Pakkauksen leveys | 375 mm |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Metallinen, Punainen |
| Johdon säilytys | ![]() |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Valaistu on/off-kytkin | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Kotelon materiaali | Lasi, Ruostumaton teräs |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Helppokäyttöinen | ![]() |
| Säiliö haudutetun kahvin materiaalille | Lasi |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Sertifiointi | CE |
| Kapasiteetti kuppeina | 10 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,25 L |
| Tippalukko | ![]() |
| Lämpölautanen | ![]() |
| Kannun koko | 1,25 L |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 1 |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kannu |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kahvinkeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 4008146030734 |
SEVERIN KA4817 -suodatinkahvinkeitin on luotettava valinta perinteisen jauhetun kahvin säännölliseen valmistukseen. Laitteen vesisäiliön tilavuus riittää mainiosti useamman kupillisen keittämiseen kerralla, mikä helpottaa arkea niin kotona kuin pienissä toimistoissakin. Kyljessä oleva selkeä vesiasteikko helpottaa oikean vesimäärän mittaamista ja tekee säiliön täyttämisestä vaivatonta. Keittimen tehokas lämmityselementti pitää huolen siitä, että kahvi suodattuu tasaisesti ja valuu sujuvasti kannuun.
Työtasolle sijoitettavaksi suunniteltu laite sopii vakaan rakenteensa ansiosta saumattomasti keittiön sisustukseen. Tippalukko pitää lämpölevyn puhtaana, jos kannu siirretään hetkeksi pois paikaltaan suodatuksen aikana. Kahvin valmistuttua laitteen lämpölevy pitää juoman optimaalisessa lämpötilassa. Käyttöturvallisuutta lisää sisäänrakennettu automatiikka, joka katkaisee virran laitteesta turvallisen viiveen kuluttua. Selkeät käyttöpainikkeet ja valaistu virtakytkin tekevät laitteen käytöstä vaivatonta jokaisella käyttökerralla.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kapasiteetti: 10 kuppia
- Vesisäiliö: 1,25 l
- Kannun tyyppi: Kannu
- Kannun materiaali: Lasi
- Teho: 1000 W
- Lämpimänäpitotoiminto: Kyllä
- Tippalukko: Kyllä
- Automaattinen virrankatkaisu: 40 min
- Ohjaustapa: Painikkeet
- Rungon materiaali: Lasi, ruostumaton teräs
- Väri: Musta, metallinen, punainen
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- leaflet (English)


