100090€
Näytä ALV 0%
Näytä ALV 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Maarianhamina
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
Manuals
| Järjestelmävaatimukset | |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | ![]() |
| Mac-käyttöjärjestelmätuki | ![]() |
| Linux-käyttöjärjestelmätuki | ![]() |
| Liitettävyys | |
| USB-versio | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB-portti | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 3,7 kg |
| Tuotteen korkeus | 217 mm |
| Tuotteen leveys | 296 mm |
| Tuotteen syvyys | 212 mm |
| Syöttökapasiteetti | |
| Vakiosyöttökapasiteetti (arkkia) | 100 arkkia |
| Automaattisen asiakirjojen syöttölaitteen kapasiteetti | 100 arkkia |
| Skannaaminen | |
| Skannauksen enimmäiskoko | 215,9 x 6096 mm |
| Optinen skannauserottelutarkkuus | 600 x 600 DPI |
| Väriskannaus | ![]() |
| Kaksipuolinen skannaus | ![]() |
| Tulon värisyvyys | 30 bittiä |
| Lähdön värisyvyys | 24 bittiä |
| ADF-skannausnopeus (mustavalkoinen, A4) | 70 ppm |
| ADF-skannausnopeus (väri, A4) | 70 ppm |
| Kaksipuoleinen ADF-skannausnopeus (mustavalkoinen, A4) | 140 ipm |
| Kaksipuoleinen ADF-skannausnopeus (väri, A4) | 140 ipm |
| Tulostuksen harmaa-asteikon syvyys | 8 bittiä |
| Tulon harmaa-asteikkosyvyys | 10 bittiä |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 19 W |
| Virtalähteen tyyppi | AC |
| Tulojännite | 100 - 240 V |
| Virrankulutus (PowerSave) | 5,6 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 1,2 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 15 - 80% |
| Varastointilämpötila | -25 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 5 - 35 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 25 - 60% |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Paperinkäsittely | |
| Materiaalin paino, ADF | 27 - 413 g/m² |
| laillinen | ![]() |
| Kirje | ![]() |
| ISO A-sarjan koot (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| ISO B-sarjan koot (B0...B9) | B4, B5, B6 |
| Tuetut skannausmediatyypit | Käyntikortti, Kirjekuoret, Muovikortti |
| Suurin ISO A-luokan paperikoko | A4 |
| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Pakkauksen sisältö | |
| Niputettu ohjelmisto | Document Capture Pro, Epson Scan 2 |
| Pakkauksen sisältö | Paper Alignment Plate, Carrier Sheet, Cleaning Kit |
| Muut ominaisuudet | |
| Takuuaika | 1 vuosi/vuosia |
| Suunnittelu | |
| Näyttö | LCD |
| Skannerityyppi | Arkkisyöttöskanneri |
| Näytön halkaisija | 10,7 cm (4.2") |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Tiedostomuodot (skanneri) | BMP, JPEG, PDF, PNG, TIFF |
| Skannaa | Pilvi, Sähköposti, Network folder, PC, USB |
| Skannausajurit | ICA, ISIS, SANE, TWAIN, WIA |
| Päivittäinen käyttöjakso (maks.) | 11000 sivua |
| Viivakoodinlukija | ![]() |
| Ultraäänitunnistin | ![]() |
| Sisäänrakennettu OCR | ![]() |
| Skanneriohjelmiston älyominaisuudet | Ohita tyhjä sivu -toiminto |
| EAN | 8715946734163 |
| Takuu | 1 vuosi |
| Source: Icecat.biz | |
Open platform
The DS-900WN features web-based open platform which allows seamless integration with Epson software or third-party software solutions. This means that businesses can customise their systems and integrate the scanner with existing infrastructures, business processes and workflows.
Network connectivity
Integrated network connectivity means that the scanner can be shared by multiple users and each user is able to create their own settings. Also, the LCD touchscreen allows the user to operate the scanner directly, without the use of a PC.
High speed
The DS-900WN processes and digitises a high volume of documents, quickly and securely. Scan speed of 70ppm/140ipm, a daily duty cycle of 11,000 pages and the included paper alignment plate, make this an ideal scanner for a wide range of industry sectors: from government, healthcare and legal, to finance, accounting and education.
Efficient
Built with efficiency in mind, the DS-900WN offers low power consumption, whether idle or in use. It's also made from 30% recycled plastics (from discarded IT products).
- Open platform Full Integration with ISV or Epson software solutions
- High speed 70ppm/140ipm, 11,000 pages daily duty cycle, 100-sheet ADF
- Network connectivity USB 3.2 Gen1, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, LAN
- User-friendly Customisable LCD touchscreen, scan directly - no PC required
- Efficient Low power consumption
The DS-900WN features web-based open platform which allows seamless integration with Epson software or third-party software solutions. This means that businesses can customise their systems and integrate the scanner with existing infrastructures, business processes and workflows.
Network connectivity
Integrated network connectivity means that the scanner can be shared by multiple users and each user is able to create their own settings. Also, the LCD touchscreen allows the user to operate the scanner directly, without the use of a PC.
High speed
The DS-900WN processes and digitises a high volume of documents, quickly and securely. Scan speed of 70ppm/140ipm, a daily duty cycle of 11,000 pages and the included paper alignment plate, make this an ideal scanner for a wide range of industry sectors: from government, healthcare and legal, to finance, accounting and education.
Efficient
Built with efficiency in mind, the DS-900WN offers low power consumption, whether idle or in use. It's also made from 30% recycled plastics (from discarded IT products).
- Open platform Full Integration with ISV or Epson software solutions
- High speed 70ppm/140ipm, 11,000 pages daily duty cycle, 100-sheet ADF
- Network connectivity USB 3.2 Gen1, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, LAN
- User-friendly Customisable LCD touchscreen, scan directly - no PC required
- Efficient Low power consumption
Multitronic Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Tänään: Suljettu (Vappu)
Multitronic Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Tänään: Suljettu (Vappu)
Multitronic Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Tänään: Suljettu (Vappu)
Multitronic Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Tänään: Suljettu
Multitronic Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitus: 06.05. - 12.05.
Tänään: Suljettu (Vappu)
Nouto myymälästä
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 12.05.
Posti: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 11.05.
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 11.05.
Posti: Postipaketti
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 12.05.
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 12.05.
Matkahuolto: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 12.05.
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 12.05.
Posti: Ovelle-paketti
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 11.05.
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 11.05.
Matkahuolto: Jakopaketti
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 12.05.
Matkahuolto: Kotijakelu
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 12.05.
Arvioitu toimitusaika: 06.05. - 12.05.
Posti: Kotipaketti
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 11.05.
Arvioitu toimitusaika: 07.05. - 11.05.
- manual pdf (English)
Edellä mainitut tekniset tiedot ovat vain viitteellisiä, ja ne voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pidätämme oikeuden korjata virheet ja käyttää kuvia ohjeellisina. Teksti voi sisältää automaattisesti luotuja tai koneellisesti käännettyjä osia, mikä saattaa aiheuttaa epätarkkuuksia.

