Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 8600G |
| Suoritinvalmistaja | AMD |
| Prosessorin litografia | 4 nm |
| Suoritinperhe | AMD Ryzen 5 PRO |
| Prosessorin kanta | AM5 |
| Pakkaustyyppi | Lokero |
| Prosessorin ytimet | 6 |
| Prosessorin säikeet | 12 |
| Prosessorin käyttötilat | 64-bittinen |
| Suorittimen boost-taajuus | 5 GHz |
| Prosessorin välimuisti | 16 MB |
| Thermal Design Power (TDP) | 65 W |
| Muunneltava TDP-down | 45 W |
| Prosessorin välimuistityyppi | L3 |
| Muunneltava TDP-up | 65 W |
| Jäähdytin sisältyy | ![]() |
| Prosessorin perustaajuus | 4,3 GHz |
| Prosessorisukupolvi | AMD Ryzen PRO 8000 Series |
| Muisti | |
| ECC | ![]() |
| Muistikanavat | Kaksikanava |
| Prosessorin tukema suurin sisäinen muisti | 256 GB |
| Prosessorin tukemat muistityypit | DDR5-SDRAM |
| Prosessorin tukemat muistin kellonopeudet | 3600,5200 MHz |
| Grafiikka | |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | AMD Radeon 760M |
| Erillisen näytönohjaimen malli | Not available |
| Sisäinen näytönohjain | ![]() |
| Sisäisen näytönohjaimen perustaajuus | 2800 MHz |
| Sisäisen näytönohjaimen tuetut tulot | DisplayPort, HDMI 2.1 |
| Sisäisen näytönohjaimen enimmäisresoluutio (DisplayPort) | 7680 x 4320 pikseliä |
| Sisäisen näytönohjaimen 4K-tuki | ![]() |
| Tuettujen näyttöjen lukumäärä (sisäinen näytönohjain) | 4 |
| Sisäisen näytönohjaimen DirectX-versio | 12.0 |
| Erillinen grafiikka-adapteri | ![]() |
| Laitteiston tuettu pakkauksenhallinnan koodaus/koodauksen purku | H.264, H.265 (HEVC) |
| Ominaisuudet | |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Windows 10/11 x64, RHEL x86 64-bit, Ubuntu x86 64-bit |
| Tuetut ohjepaketit | AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3 |
| PCI Express korttipaikan versio | 4.0 |
| PCI Express -väylien enimmäismäärä | 20 |
| Markkinasegmentti | Työpöytä |
| I/O -konfiguraatio | |
| USB-versio | USB4 Gen 3x2 |
| USB-porttien määrä | 0,6 |
| NPU:n suorituskyky enintään | 16 TOPs |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| EAN | 8592978551469 |
| Takuu | 3 vuotta |
| Source: Icecat.biz | |
AMD Ryzen 5 PRO 8600G on suorituskykyinen Accelerated Processing Unit (APU), joka on suunniteltu ammattikäyttöön tarkoitetuille työasemille ja vaativiin tietojenkäsittelytehtäviin. Tämä prosessori yhdistää Ryzen-suorittimen tehon integroidun AMD Radeon 760M -grafiikan edistyneisiin ominaisuuksiin, mikä tekee siitä erinomaisen valinnan tehtäviin sisällön luomisesta päivittäiseen tuottavuuteen. Sen tehokas 65 W:n TDP tasapainottaa suorituskyvyn ja virrankulutuksen tehokkaasti.
Ryzen 5 PRO 8600G tarjoaa 6 ytimen ja 12 säikeen ansiosta erinomaisen moniydinsuorituskyvyn jopa 5 GHz:n boost-kellotaajuudella. Zen 4 -arkkitehtuuriin perustuva prosessori tukee uusimpia teknologioita, kuten AMD EXPO ja Precision Boost 2. Integroitu AMD Radeon 760M -grafiikka tarjoaa sujuvan kuvan ja poistaa erillisen näytönohjaimen tarpeen monissa tilanteissa. Yhteensopiva Socket AM5 -emolevyjen kanssa, tämä prosessori on valmis seuraavan sukupolven tietojenkäsittelyyn.
Tärkeimmät ominaisuudet- Kellotaajuus: 4,3 GHz perus, jopa 5 GHz boost
- Ytimien määrä: 6 ydintä / 12 säiettä
- Arkkitehtuuri: Zen 4
- Välimuisti: 16 Mt
- TDP: 65 W
- Integroitu grafiikka: AMD Radeon 760M
- Kanta: AM5
- AMD FreeSync -tekniikka
- AMD EXPO -tekniikka
- AMD Precision Boost 2 -tekniikka
- AMD SmartAccess Memory
- Suoritin
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitus: 03.06. - 05.06.
Tänään: Suljettu
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 04.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 05.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06.


