Crucial RDIMM ECC 64 Gt (1 x 64 Gt) DDR5 5600 MHz, CL46 -muisti
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| Muisti | |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 31,75 g |
| Tuotteen korkeus | 31,2 mm |
| Tuotteen leveys | 133,3 mm |
| Tuotteen syvyys | 6,35 mm |
| Pituus | 133.35mm |
| Muut ominaisuudet | |
| Nastojen määrä | 288 |
| Ominaisuudet | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| ECC | ![]() |
| CAS-viive | 46 |
| Tuotteen väri | Musta/vihreä |
| Muistin kellotaajuus | 5600 MHz |
| Taustavalo | ![]() |
| Muistin jännite | 1.1 V |
| RoHS-direktiivin noudattaminen | ![]() |
| Muisti | RDIMM |
| Komponentti (tuotteelle) | Palvelin |
| Sisäinen muisti | 64 GB |
| Tuotetyyppi | RAM-muisti |
| Muistidatan siirtonopeus | 5600 MT/s |
| EAN | 0649528943798 |
Micronin 64 GB DDR5 RDIMM -muistimoduuli on suunniteltu nykyaikaisiin palvelin- ja työasemaympäristöihin, joissa järjestelmän luotettavuus ja suorituskyky ovat ensisijaisia. Se toimii 5600 MT/s siirtonopeudella ja hyödyntää rekisteröityä rakennetta (RDIMM), jossa erillinen rekisteripiiri hallinnoi data- ja komentovirtoja. Tämä tekniikka vähentää emolevyn muistiohjaimen kuormitusta, mikä parantaa signaalin eheyttä ja mahdollistaa useampien muistimoduulien vakaan toiminnan samassa järjestelmässä.
Moduulin keskeinen ominaisuus on integroitu ECC-virheenkorjaus (Error-Correcting Code), joka havaitsee ja korjaa automaattisesti yhden bitin muistivirheitä. Tämä parantaa datan eheyttä ja järjestelmän yleistä vakautta, mikä on kriittistä jatkuvassa palvelinkäytössä. Toiminta 1,1 voltin jännitteellä edistää energiatehokkuutta suurissa palvelinkeskuksissa. Muisti on optimoitu toimimaan uusimpien Intel- ja AMD-pohjaisten palvelinalustojen kanssa, jotka tukevat DDR5 RDIMM -standardia. Sen 31,25 mm korkeus takaa yhteensopivuuden useimmissa tiiviisti pakatuissa palvelinkokoonpanoissa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Sisältää 64 GB (1 x 64 GB) DDR5-muistia
- Toimii 5600 MT/s siirtonopeudella
- Hyödyntää rekisteröityä RDIMM-muotokerrointa
- Tukee ECC-virheenkorjausta datan eheyden varmistamiseksi
- Toimii matalalla 1,1 voltin käyttöjännitteellä
- Omaa CL46 CAS-latenssin
- Suunniteltu palvelin- ja työasemakäyttöön
- Rakennettu Dual-rank (2Rx4) -konfiguraatiolla
- Mitoitettu 31,25 mm korkeuteen
Arvioitu toimitus: 19.06. - 22.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 19.06. - 22.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 19.06. - 22.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 19.06. - 22.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 19.06. - 22.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 19.06. - 22.06.
Arvioitu toimitusaika: 19.06. - 21.06.
Arvioitu toimitusaika: 20.06. - 22.06.
Arvioitu toimitusaika: 20.06. - 22.06.
Arvioitu toimitusaika: 20.06. - 21.06.
Arvioitu toimitusaika: 19.06. - 22.06.
Arvioitu toimitusaika: 19.06. - 22.06.
Arvioitu toimitusaika: 20.06. - 21.06.


