De'Longhi Magnifica Start ECAM220.22.GB -täysautomaattinen espressokone, musta, harmaa
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 8,8 kg |
| Tuotteen korkeus | 350 mm |
| Tuotteen leveys | 240 mm |
| Tuotteen syvyys | 440 mm |
| Virranhallinta | |
| Energialuokka | A |
| Teho | 1450 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Harmaa |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Johdon pituus | 1,25 m |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 2 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,8 L |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 250 g |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Lämpötila-asetuksia | 3 |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut, Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Teräasetusten lukumäärä | 13 |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kaksi kuppia kerralla | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 4 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399025370 |
De'Longhi Magnifica Start on automaattinen espressokone, joka valmistaa kahvin joko kokonaisista pavuista tai valmiiksi jauhetusta kahvista. Sisäänrakennettu mylly jauhaa pavut juuri ennen valmistusta, ja laitteen uuttojärjestelmä huolehtii tasaisesta lämmöstä sekä ihanteellisesta paineesta espresson creman muodostumiseksi. Lopputulosta voi muokata säätämällä kahvin vahvuutta, veden määrää sekä uuttolämpötilaa käytettävän kahvilaadun mukaan.
Laitetta ohjataan kosketuspaneelilla, josta valitaan esiasetetut juomaohjelmat. Mustien kahvien lisäksi koneella voi valmistaa maitokahveja erillisen höyrysuuttimen avulla, jolla maito vaahdotetaan käsin esimerkiksi cappuccinoa tai lattea varten. Kaksi kahvisuutinta mahdollistaa kahden annoksen valmistamisen samanaikaisesti, ja erillinen kuumavesitoiminto sopii erinomaisesti teen valmistukseen.
Päivittäistä käyttöä helpottavat keittiötasolle sopiva muotoilu ja laitteen vaivaton huollettavuus. Sisäinen uuttoyksikkö, tippa-allas ja vesisäiliö on helppo irrottaa pesua varten, ja useat osat kestävät konepesun. Vedensuodatin sekä sisäänrakennettu kalkinpoisto-ohjelma auttavat pitämään laitteen puhtaana ja ylläpitävät kahvin laadukasta makua pitkään.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Teho: 1 450 W
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,8 l
- Papusäiliön tilavuus: 250 g
- Jauhatusasetusten määrä: 13
- Lämpötila-asetusten määrä: 3
- Juomaohjelmien määrä: 4
- Laitteen leveys: 240 mm
- Kokonaispaino: 8,8 kg
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


