Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 2,8 kg |
| Tuotteen korkeus | 360 mm |
| Tuotteen leveys | 170 mm |
| Tuotteen syvyys | 330 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1520 W |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 40 min |
| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Hopea |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Valaistu on/off-kytkin | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Johdon pituus | 1 m |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Säiliö haudutetun kahvin materiaalille | Lasi |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 10 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,25 L |
| Tippalukko | ![]() |
| Lämpölautanen | ![]() |
| Kannun koko | 1,25 L |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Pidä lämpimänä aika | 40 min |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 1 |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kahvinkeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Mokkakahvin valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Kaakaon valmistus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Teen valmistus | ![]() |
| Espresso macchiaton valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| Ei sisällä | Bisphenol A (BPA) |
| EAN | 8712072539709 |
Moccamaster KBG Select (0601030099) on suodatinkahvinkeitin, joka on suunniteltu jauhetulle kahville. Laite annostelee veden suodattimeen tasaisesti. Sen lämmitysjärjestelmä pitää veden 92–96 °C lämpötilassa, ja käyttäjä voi säätää virtausnopeutta täyden tai puolikkaan pannullisen mukaan, mikä varmistaa optimaalisen uuton valmistusmäärästä riippumatta.
Laitteen runko on viimeistelty mustalla ja hopealla, ja se painaa 2,8 kg. Vesisäiliön mitta-asteikko helpottaa täyttämistä. Turvallisuuden takaamiseksi laitteessa on automaattinen virrankatkaisu, joka kytkee virran pois lämpimänäpitojakson jälkeen. Laite on tarkoitettu ainoastaan suodatinkahvin valmistukseen, eikä siinä ole kahvimyllyä tai maidonvaahdotinta. Vesisäiliön tilavuus on 1,25 litraa, ja mukana tulee aloituspakkaus kahvisuodattimia.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kuparinen lämpöelementti takaa vakaan lämpötilan.
- 10 kupin lasikannu.
- Integroitu lämpölevy pitää kahvin optimaalisessa lämpötilassa 40 minuutin ajan.
- Tippalukko estää kahvin valumisen kannua siirrettäessä.
- Kestävä ruostumattomasta teräksestä valmistettu runko.
- Manuaaliset kytkimet virralle ja annostelun valinnalle.
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 07.06.


