De'Longhi Dedica EC685.S/M -manuaalinen espressokone, musta, metallinhopea
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 4,2 kg |
| Tuotteen korkeus | 303 mm |
| Tuotteen leveys | 149 mm |
| Tuotteen syvyys | 330 mm |
| Virranhallinta | |
| Energiansäästötila | ![]() |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1300 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Automaattinen virran sammutus (min.) jälkeen | 9 min |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 180 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5,1 kg |
| Pakkauksen syvyys | 385 mm |
| Pakkauksen korkeus | 375 mm |
| Pakkauksen leveys | 200 mm |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Metallinen, Hopea |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Valaistu on/off-kytkin | ![]() |
| Liukumattomat jalat | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Summeri | ![]() |
| Ergonominen kahva | ![]() |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Valmiustila | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Taustavalaistut painikkeet | ![]() |
| Helppokäyttöinen | ![]() |
| Säädettävä kuppitelineen korkeus | ![]() |
| Irroitettava suodatinteline | ![]() |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Tippalokeron vesitason ilmaisin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Pumpun paine | 15 bar |
| On/off-kytkin | ![]() |
| Vesisäiliön materiaali | Muovi |
| Ylivuotosuoja | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Sertifiointi | CE, WEEE |
| Lämpenemisaika | 40 s |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,1 L |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Tippalukko | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Lämpötila-asetuksia | 3 |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Nopea lämmitys | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvinappi, Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävä veden virtaus | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Automaattinen virtauksen pysäytys | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Kaakaon tekeminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Mokkakahvin valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Kaakaon valmistus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Teen valmistus | ![]() |
| Jyväpastan valmistus | ![]() |
| Kuumien ja kylmien juomien valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399331198 |
De'Longhi Dedica on pöytätasolle sijoitettava manuaalinen espressokone, jolla voi valmistaa kahvia joko valmiiksi jauhetusta kahvista tai kahvinapeista. Laitteen uuttoprosessi perustuu 15 baarin pumppuun ja 1 300 watin tehoon. Veden lämmityksestä vastaa Thermoblock-järjestelmä, joka pitää lämpötilan tasaisena uuton ajan. Käyttäjä voi säätää kahvin vahvuutta ja valita veden lämpötilan kolmesta eri vaihtoehdosta.
Koneen kahdella suuttimella voi valmistaa kaksi kuppia kahvia samanaikaisesti. Integroidun maidonvaahdottimen ja höyryputken ansiosta maidon voi vaahdottaa käsin maitopohjaisia juomia, kuten cappuccinoa, lattea ja latte macchiatoa varten. Laitteella voi valmistaa myös lungoa sekä annostella pelkkää kuumaa maitoa tai vettä. Laitetta ohjataan fyysisillä painikkeilla, ja sen päällä oleva kuppilämmitin esilämmittää kupit ennen uuttoa.
Espressokoneen 1,1 litran vesisäiliö ja tippa-allas ovat irrotettavia, mikä helpottaa laitteen ylläpitoa, ja tasonilmaisin auttaa vesimäärän tarkkailussa. Runko on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, ja 14,9 senttimetrin levyisenä se sopii kapeaankin tilaan keittiötasolla. Laitteessa on veden kovuuden säädin sekä kalkinpoistojärjestelmä. Energiansäästöä varten koneessa on automaattinen virrankatkaisu, jonka viiveen voi asettaa jopa 180 minuuttiin.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: jauhettu kahvi ja kahvinapit
- Teho: 1 300 W
- Lämmitysjärjestelmä: Thermoblock
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,1 l
- Maitojärjestelmä: integroitu maidonvaahdotin ja höyryputki
- Puhdistustoiminnot: sisäänrakennettu kalkinpoistojärjestelmä
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
- manual pdf (English)
- manual pdf (English)


