De'Longhi Eletta Explore ECAM450.65.G -täysautomaattinen espressokone, harmaa
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 11,3 kg |
| Tuotteen korkeus | 385 mm |
| Tuotteen leveys | 260 mm |
| Tuotteen syvyys | 450 mm |
| Virranhallinta | |
| Energialuokka | A |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1450 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220-240 V |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 15 min |
| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Harmaa |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Kotelon materiaali | Metalli, Muovi, Ruostumaton teräs |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | TFT |
| Älypuhelimen etätuki | ![]() |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Helppokäyttöinen | ![]() |
| Kuppiteline | ![]() |
| Värin nimi | Dark grey |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 2 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,8 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 300 g |
| Alkuperämaa | Italia |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 19 bar |
| Lämpötila-asetuksia | 3 |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut, Jauhettu kahvi |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Teräasetusten lukumäärä | 13 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kahvisäiliön tilavuus | 14 kuppia |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Esihaudutuksen arominsäätö | ![]() |
| Myllyjen lukumäärä | 1 kpl |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Kuumien ja kylmien juomien valmistus | ![]() |
| Flat whiten valmistus | ![]() |
| Espresso macchiaton valmistus | ![]() |
| Doppio+valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399026209 |
De’Longhi Eletta Explore on automaattinen espressokone, joka on suunniteltu monipuoliseen kahvinvalmistukseen kotona. Laite hyödyntää 1 450 watin tehoa ja uuttaa kahvin jopa 19 baarin paineella, mikä takaa tasalaatuisen espresson. Koneessa on integroitu kahvimylly, joka tarjoaa 13 jauhatusasetusta tuoreille kahvipavuille. Laitetta voi käyttää myös valmiiksi jauhetulla kahvilla. Käyttäjä voi mukauttaa uuttoprosessia säätämällä veden määrää ja valitsemalla sopivan lämpötilan kolmesta eri vaihtoehdosta.
Espresson lisäksi kone valmistaa laajan valikoiman erilaisia maitokahveja automaattisesti. Laitteessa on integroitu maitojärjestelmä ja erillinen maitosäiliö, joiden avulla syntyvät vaivattomasti esimerkiksi cappuccino, latte macchiato ja kuuma maito. Kone tarjoaa yhteensä 50 erilaista juomaohjelmaa, joihin kuuluvat myös americano ja kylmäuutettu kahvi. Laitetta ohjataan etupaneeliin sijoitetulla TFT-kosketusnäytöllä, mikä tekee halutun juoman valitsemisesta ja asetusten hallinnasta helppoa ja yksinkertaista. Säädettävä kahvisuutin mahdollistaa erikokoisten kuppien käytön suoraan suuttimen alla.
Arjen käyttöä helpottavat 1,8 litran irrotettava vesisäiliö sekä 300 gramman papusäiliö. Laitteen puhtaanapitoa helpottavat automaattiset puhdistus- ja kalkinpoisto-ohjelmat sekä konepestävät osat, kuten irrotettava tippa-alusta. Lisäksi laitteen uuttoyksikkö on irrotettava, mikä mahdollistaa sen puhdistamisen käsin. Metallia, muovia ja ruostumatonta terästä yhdistelevä, 11,3 kiloa painava laite on suunniteltu pysymään tukevasti paikallaan keittiötasolla. Laitteessa on myös energiaa säästävä automaattinen virrankatkaisu, joka sammuttaa koneen 15 minuutin käyttämättömyyden jälkeen.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: Kahvipavut ja jauhettu kahvi
- Teho: 1 450 W
- Uuttopaine: 19 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,8 l
- Integroitu mylly: Kyllä
- Papusäiliön kapasiteetti: 300 g
- Maitojärjestelmä: Integroitu maitosäiliö ja automaattinen vaahdotin
- Juomaohjelmat: 50
- Puhdistustoiminnot: Automaattinen puhdistus, kalkinpoistojärjestelmä ja irrotettava uuttoyksikkö
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- manual pdf (English)


