Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 12,8 kg |
| Tuotteen korkeus | 435 mm |
| Tuotteen leveys | 280 mm |
| Tuotteen syvyys | 481 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1300 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 Hz |
| AC-syöttöjännite | 230 V |
| Ergonomia | |
| Näytön halkaisija | 17,8 cm (7") |
| Tuotteen väri | Musta |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | LED |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Värinäyttö | ![]() |
| Tippa-altaan tilavuus | 2000 ml |
| MDB connect | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Vesisäiliön tilavuus | 2,5 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 600 g |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Teräasetusten lukumäärä | 8 |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Maidonvaahdotin | Automaattinen |
| Säädettävä maidon määrä | ![]() |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Samanaikaisten suodatusten lukumäärä | 2 |
| Myllyjen lukumäärä | 1 kpl |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeusalue | 75 - 160 mm |
| Muutettavissa oleva haudutuskammio | ![]() |
| Haudutuskammion toimintasäde | 8,5 - 15 g |
| Jauhintyyppi | Jauhin ruostumatonta terästä |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kaksi kuppia kerralla | ![]() |
| Kaksi mukia yhtä aikaa | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8016712037731 |
Saeco Magic on täysautomaattinen espressokone, joka valmistaa kahvin vastajauhetuista pavuista. Koneen sisäänrakennetussa kahvimyllyssä jauhatuskarkeuden voi säätää tarkasti paahtoasteen mukaan. Kehittyneen uuttotekniikan ansiosta espresso ja crema ovat aina tasalaatuisia. Kahvin vahvuutta, veden määrää ja uuttolämpötilaa voi säätää omien mieltymysten mukaan.
Laitetta käytetään kosketusnäytön ja selkeän LED-paneelin avulla, jolloin asetusten valitseminen on helppoa. Sisäänrakennettu maidonvaahdotin annostelee kuuman tai vaahdotetun maidon suoraan kuppiin. Koneella voi valmistaa tavallisen kahvin lisäksi muun muassa lungoa, ja erillisestä kuumavesijärjestelmästä saa kuumaa vettä esimerkiksi teetä varten. Kahvisuuttimen korkeutta voi säätää kupin tai lasin koon mukaan. Kaksi suutinta mahdollistaa kahden kupillisen valmistamisen samanaikaisesti.
Kone sopii hyvin päivittäiseen käyttöön, sillä tilavia säiliöitä ei tarvitse täyttää jatkuvasti. Puhdistaminen on vaivatonta: esimerkiksi uuttoyksikön ja tippa-astian voi irrottaa käsinpesua varten. Automaattiset puhdistusohjelmat ja kalkinpoistojärjestelmä pitävät koneen hygieenisenä ja toimintavarmana. Käyttöturvallisuutta lisää automaattinen virrankatkaisu, joka sammuttaa laitteen käytön jälkeen.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: pavut
- Teho: 1 300 W
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 2,5 l
- Papusäiliön tilavuus: 600 g
- Jauhatusasteita: 8
- Runkomateriaali: muovi
- Korkeus: 435 mm
- Leveys: 280 mm
- Syvyys: 481 mm
- Paino: 12,8 kg
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
- leaflet (English)


