Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 4,7 kg |
| Tuotteen korkeus | 330 mm |
| Tuotteen leveys | 329 mm |
| Tuotteen syvyys | 149 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1350 W |
| AC-syöttötaajuus | 50-60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220-240 V |
| Pistoketyyppi | Tyyppi F |
| Automaattinen virran sammutus (min.) jälkeen | 10 min |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 60 min |
| Virrankatkaisu automaattisesti säädettävissä | ![]() |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 6,7 kg |
| Pakkauksen syvyys | 410 mm |
| Pakkauksen korkeus | 420 mm |
| Pakkauksen leveys | 230 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Sininen |
| Liukumattomat jalat | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Johdon pituus | 1 m |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Valmiustila | ![]() |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Värin nimi | Pastel blue |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Näkyvissä oleva vesitaso | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Keittimen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Suorituskyky | |
| Lämpenemisaika | 40 s |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Kapasiteetti kuppeina | 2 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,1 L |
| Alkuperämaa | Italia |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Lämpötila-asetuksia | 3 |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Säädettävä lämpötila | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Ohje |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Suunniteltu maassa | Italia |
| Kaksi kuppia kerralla | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Määrä per kontti (20ft) | 700 kpl |
| Muovipakkauksen paino | 23 g |
| Paperipakkauksen paino | 1,48 kg |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8017709324766 |
Smeg 50's Style ECF02PBEU on manuaalinen espressokone, joka on suunniteltu jauhetulle kahville. Laitteen sydämenä toimii 1 350 watin Thermoblock-lämmitysjärjestelmä, joka varmistaa nopean lämpenemisen ja tasaisen lämpötilan uuton aikana. 15 baarin maksimipaine takaa ihanteellisen uuton ja laadukkaan creman. Käyttäjä voi mukauttaa kahvinvalmistusta kolmen eri lämpötila-asetuksen ja säädettävän vesimäärän avulla. Veden kovuuden asetus auttaa optimoimaan laitteen toiminnan paikallisen vedenlaadun mukaan.
Laitteella voi valmistaa monipuolisesti erilaisia juomia perinteisestä espressosta maitopohjaisiin erikoiskahveihin. Integroidun höyryputken ja maidonvaahdottimen avulla maitoa voi vaahdottaa manuaalisesti esimerkiksi cappuccinoa varten. Kahden suuttimen ansiosta koneella voi valmistaa kaksi kupillista kerrallaan. Laitetta ohjataan selkeillä painikkeilla, mikä tekee perinteisestä manuaalisesta kahvinvalmistuksesta vaivatonta. Lisäksi koneesta saa kuumaa vettä, mikä laajentaa sen käyttömahdollisuuksia teen ja muiden kuumien juomien valmistukseen.
Arjen käyttöä ja päivittäistä puhtaanapitoa helpottavat 1,1 litran irrotettava vesisäiliö sekä irrotettava tippa-alusta. Sisäänrakennettu kalkinpoistotoiminto auttaa ylläpitämään laitteen suorituskykyä pitkällä aikavälillä. Turvallisuutta ja energiansäästöä lisää automaattinen virrankatkaisu, joka on säädettävissä enintään 60 minuutin viiveelle. Muovikoteloitu laite painaa 4,7 kilogrammaa ja pysyy vakaasti paikoillaan keittiötasolla.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: jauhettu kahvi
- Teho: 1 350 W
- Lämmitysjärjestelmä: Thermoblock
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,1 l
- Maitojärjestelmä: integroitu maidonvaahdotin ja höyryputki
- Puhdistustoiminnot: kalkinpoistotoiminto
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00


