Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 5,9 kg |
| Tuotteen leveys | 150 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1450 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Harmaa |
| Veden tason ilmaisin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet |
| Kotelon materiaali | Metalli |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Kuppiteline | ![]() |
| Säädettävä kuppitelineen korkeus | ![]() |
| Kahvinsuodatin | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,1 L |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvinappi, Jauhettu kahvi |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Maidonvaahdotin | Ohje |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kahvikapselijärjestelmä | Easy Serving Espresso pod (E.S.E.) |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399032538 |
De'Longhi Dedica Duo on keittiötasolle sijoitettava metallirunkoinen espressokone, joka on suunniteltu perinteisten kahvijuomien valmistukseen. Laitteessa voi käyttää joko valmiiksi jauhettua kahvia tai standardikokoisia kahvinappeja, mikä tuo joustavuutta sen käyttöön. Koneen 1450 watin teho ja Thermoblock-lämmitysjärjestelmä takaavat nopean lämpenemisen sekä vakaan uuttolämpötilan. Espresson uutossa kone saavuttaa 15 baarin maksimipaineen. Vain 150 millimetriä leveä laite säästää pöytätilaa, mutta säilyttää tukevan tuntuman metallisen rakenteensa ja lähes kuuden kilon painonsa ansiosta.
Erikoiskahvien valmistusta varten laite on varustettu integroidulla maidonvaahdottimella ja perinteisellä höyryputkella. Niiden avulla maito voidaan vaahdottaa manuaalisesti, mikä mahdollistaa cappuccinon, latten ja kuuman maidon valmistamisen. Koneesta voi annostella myös kuumaa vettä esimerkiksi teetä varten. Käyttöliittymä koostuu fyysisistä painikkeista ja sisäänrakennetusta näytöstä. Arjen huoltotoimenpiteitä sujuvoittavat 1,1 litran irrotettava, vedentason ilmaisimella varustettu vesisäiliö sekä helposti puhdistettava irrotettava tippa-allas. Turvallisuuden ja energiankäytön optimoimiseksi kone on varustettu automaattisella virrankatkaisulla.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: Jauhettu kahvi, kahvinapit
- Teho: 1450 W
- Lämmitysjärjestelmä: Thermoblock
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,1 l
- Maitojärjestelmä: Integroitu maidonvaahdotin ja höyryputki
- Ohjaustapa: Painikkeet ja näyttö
- Runkomateriaali: Metalli
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


